Premier League: Piorunująca końcówka w hicie kolejki. Chelsea remisuje z Manchesterem United

2022-10-22 20:39:51; Aktualizacja: 1 rok temu
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Chelsea zremisowała na własnym obiekcie z Manchesterem United 1:1. Mecz dopiero w ostatnich minutach nabrał zawrotnego tempa. Podczas spotkania doszło do poważnej kontuzji Raphaëla Varane’a.

Obydwie drużyny przed sobotnią rywalizacją dzielił w tabeli punkt.

Zmagania na Stramford Bridge nie toczyły się w szczególnie dynamicznym tempie. Zespoły tworzyły swoje okazje, lecz koncertowo je marnowały. W pierwszej połowie szczególnie goście stworzyli sobie dogodne sytuacje.

Po zmianie stron mecz zamienił się w spektakl dla koneserów. Brakowało w nim przez długi czas emocji i ofensywnych zapędów z obydwu stron.

W 57. minucie boisko musiał opuścić Raphaël Varane. Francuz bez kontaktu z rywalem poczuł silny ból, który skutecznie przekreślił jego dalszy występ. 29-latek udał się szatni we łzach.

Sportowe emocje nadeszły pod sam koniec. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu dużą niefrasobliwością wykazał się pomocnik „Czerwonych Diabłów” - Scott McTominay. Szkot sfaulował rywala w polu karnym, prokurując „jedenastkę”. Tę na gola zamienił Jorginho.

Liczne przerwy wydłużyły widowisko na Stamford Bridge. W 94. minucie podopieczni Erika ten Haga dopięli swego i wyrównali za sprawą premierowego gola Casemiro.

Wydaje się właśnie, iż to 20-krotny mistrz Anglii może finalnie nie czuć pełnej satysfakcji z wywalczonego remisu. Przyjezdni z Old Trafford częściej stwarzali sobie szanse, lecz tych nie udało się zamienić w gole.

Czwarta w ligowej tabeli Chelsea z 21 punktami na koncie wyprzedza Manchester United zaledwie jednym „oczkiem”.