Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy

Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wilfried Zaha I Premier League I West Midlands Police

Wilfried Zaha podzielił się wiadomościami o charakterze rasistowskim, jakie otrzymał od jednego z kibiców. Sprawą bardzo szybko zajęła się policja.

Crystal Palace mierzyło się dzisiaj w Premier League z Aston Villą (0:2). Przed meczem Zaha, który spędził na murawie pełne 90 minut, postanowił podzielić się w sieci wiadomościami, jakie otrzymał od jednego z kibiców. „Lepiej nie strzelaj jutro gola czarna piz**. Inaczej przyjdę do twojego domu przebrany za ducha” - można było m.in. przeczytać.

Zachowanie sympatyka Aston Villi potępił prowadzący Crystal Palace Roy Hodgson, a także władze Premier League. Te drugie dały do zrozumienia, że nowy system zgłaszania podobnych zachowań umożliwia błyskawiczną reakcję i podjęcie stosownych kroków prawnych.

Policja z hrabstwa West Midlands właśnie poinformowała o zatrzymaniu autora wiadomości wysyłanych do Zahy. Jak się okazało, ma on… 12 lat.

„Zostaliśmy powiadomieni o serii rasistowskich wiadomości wysłanych do piłkarza. Po ich przeanalizowaniu i przeprowadzeniu kontroli zatrzymaliśmy chłopca. 12-latek z Solihull został złapany. Rasizm nie będzie tolerowany” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez policję.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie grozi 12-latkowi.Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué Barcelona: Podzielona szatnia „Dumy Katalonii”. Piłkarze wkurzeni na Piqué OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 OFICJALNIE: Transfer „dżokera” w Ligue 1 Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Karbownik wyjaśnił, dlaczego nie trafił do Napoli Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Di Marzio odsłonił kulisy niedoszłego transferu Milika do Romy Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Bayern Monachium miał ambitną listę celów na minione letnie okno Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy