Premier League reaguje na pomysł Superligi. Chce mieć możliwość wykluczenia klubów z rozgrywek

Premier League reaguje na pomysł Superligi. Chce mieć możliwość wykluczenia klubów z rozgrywek
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times

Władze Premier League zamierzają zabezpieczyć się na wypadek ponownych prób utworzenia Superligi lub innych bazujących na podobnym pomyśle rozgrywek.

Chęć rywalizacji w Superlidze początkowo wykazały Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United oraz Tottenham. Towarzystwo szybko zaczęło się jednak wykruszać. Jako pierwsi komunikat potwierdzający wycofanie się z pomysłu Superligi opublikowali działacze „The Citizens”. W ich ślady poszło pięć pozostałych angielskich klubów.

Premier League od początku nie podobała się idea Superligi. Jej władze podpisały się już pod pierwszym oświadczeniem UEFA w tej sprawie.

Teraz szefostwo Premier League zamierza podjąć kroki mające na celu zmniejszenie ryzyka pojawienia się podobnych projektów w przyszłości. Plan jest taki, by zmiana przepisów umożliwiła mu automatyczne wykluczenie ze swoich szeregów klubów rywalizujących w rozgrywkach europejskich odłączonych od UEFA.

Nowe przepisy planowo miałyby wejść w życie w czerwcu.

Więcej na temat: Premier League Anglia Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Legia Warszawa myśli o przyszłości. Sięga po utalentowanego napastnika Legia Warszawa myśli o przyszłości. Sięga po utalentowanego napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy