Premier League: Saudyjczycy coraz bliżej przejęcia Newcastle

Premier League: Saudyjczycy coraz bliżej przejęcia Newcastle fot. Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej jest coraz bliżej przejęcia Newcastle United - pisze „The Telegraph”.

Informacje na temat zmiany właściciela „Srok” (obecnie jest nim Mike Ashley) pojawiają się od pewnego czasu. Jak podają brytyjscy dziennikarze, władze Premier League zostały powiadomione o próbie przejęcia angielskiego klubu przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej. Transakcja zbliża się do finalizacji.

Saudyjczycy mają przejąć 80 procent udziałów w klubie. Planowy koszt operacji to 340 miliony funtów (około 380 milionów euro).

Jeśli faktycznie do tego dojdzie, pozostałe 20 procent udziałów zostanie podzielonych między PCP Capital Amandy Staveley (powiązana z Mansourem bin Zayedem Al Nahyanem - właścicielem Manchesteru City) oraz Reuben Brothers.

Newcastle wróciło do Premier League w 2017 roku. Dwa poprzednie sezony „Sroki” kończyły na dziesiątym i trzynastym miejscu w tabeli. Aktualnie prowadzony przez Steve’a Bruce’a zespół również plasuje się na trzynastej lokacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy