Premier League: Saudyjczycy coraz bliżej przejęcia Newcastle

Premier League: Saudyjczycy coraz bliżej przejęcia Newcastle fot. Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej jest coraz bliżej przejęcia Newcastle United - pisze „The Telegraph”.

Informacje na temat zmiany właściciela „Srok” (obecnie jest nim Mike Ashley) pojawiają się od pewnego czasu. Jak podają brytyjscy dziennikarze, władze Premier League zostały powiadomione o próbie przejęcia angielskiego klubu przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej. Transakcja zbliża się do finalizacji.

Saudyjczycy mają przejąć 80 procent udziałów w klubie. Planowy koszt operacji to 340 miliony funtów (około 380 milionów euro).

Jeśli faktycznie do tego dojdzie, pozostałe 20 procent udziałów zostanie podzielonych między PCP Capital Amandy Staveley (powiązana z Mansourem bin Zayedem Al Nahyanem - właścicielem Manchesteru City) oraz Reuben Brothers.

Newcastle wróciło do Premier League w 2017 roku. Dwa poprzednie sezony „Sroki” kończyły na dziesiątym i trzynastym miejscu w tabeli. Aktualnie prowadzony przez Steve’a Bruce’a zespół również plasuje się na trzynastej lokacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN utrzymał zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN utrzymał zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy