Premier League też stawia na zmiany [OFICJALNIE]

Premier League też stawia na zmiany [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Premier League

Władze Premier League poinformowały o wprowadzeniu pięciu zmian w trakcie meczów najwyższego angielskiego szczebla.

IFAB, a więc Międzynarodowa Rada Piłkarska, już kilka tygodni temu zgodziła się na zwiększenie liczby zmian przysługujących jednemu zespołowi w trakcie spotkania. Ma to przynajmniej w pewnym stopniu zmniejszyć obciążenia, na które będą narażeni piłkarze. Organizacja podkreśliła jednak, że dała na to tylko „zielone światło”, a ostateczna decyzja o wprowadzeniu pięciu zmian będzie należała do organizatora rozgrywek.

Działacze Premier League zdecydowali się na to. Angielskie drużyny będą mogły robić po pięć zmian w meczu do końca sezonu 2019/2020. Zwiększona została również maksymalna liczba zawodników mogących przebywać na ławce rezerwowych - z siedmiu do dziewięciu.

Piłkarze Premier League wrócą na boiska 17 czerwca. Tego dnia odbędą się zaległe spotkania pomiędzy Aston Villą a Sheffield United oraz Manchesterem City a Arsenalem. Następnie zostanie rozegranych dziewięć pozostałych kolejek.

Przed Premier League na wprowadzenie pięciu zmian zdecydowała się również chociażby Bundesliga. Nie ma ich z kolei w Ekstraklasie. Zbigniew Boniek od początku był przeciwny temu pomysłowi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy