Premier League: Wybrane mecze mogą być pokazywane na YouTube

2020-05-04 18:42:24; Aktualizacja: 4 lata temu
Premier League: Wybrane mecze mogą być pokazywane na YouTube
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: The Sun I The Times

Zdaniem brytyjskich mediów, jeśli sezon Premier League zostanie wznowiony, niektóre spotkania mogą być pokazywane na YouTube.

Do zakończenia sezonu 2019/2020 ligi angielskiej zostały 92 spotkania. Władze Premier League zakładają, że rozgrywki uda się wznowić 12 czerwca i dokończyć je w ciągu siedmiu tygodni. Oczywiście mecze odbywałyby się przy pustych trybunach.

Prawa do pokazywania spotkań najwyższego angielskiego szczebla mają Sky Sports oraz BT Sport. Kibice mogą oglądać mecze po opłaceniu abonamentu. Jak czytamy, władze Premier League chciałyby zrekompensować fanom to, że w najbliższym czasie nie będą mogli śledzić poczynań swoich drużyn z trybun. Dlatego wszystkie strony zainteresowane sprawą rozmawiają na temat pokazywania niektórych meczów na YouTube.

Transmisje miałyby odbywać się na kanałach wymienionych wyżej telewizji. Oczywiście pokazywały tam one tylko wybrane spotkania. Co ważne - dostęp do nich byłby za darmo. Można jednak przypuszczać, że nałożona byłaby na nie geoblokada umożliwiająca ich śledzenie tylko kibicom z wysp.

Jak przypominają dziennikarze „The Times” i „The Sun”, po raz ostatni mecze Premier League były udostępnione całkowicie za darmo na początku sezonu 2013/2014. Sky Sports pokazało wtedy starcie Manchesteru United ze Swansea City, a BT Sport - Crystal Palace z Arsenalem.

Więcej na ten temat: Anglia Premier League Telewizja Transmisje