Premier League z nowymi wytycznymi dla sędziów. Czerwona kartka za celowe kaszlnięcie

Premier League z nowymi wytycznymi dla sędziów. Czerwona kartka za celowe kaszlnięcie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Times

Osoby odpowiedzialne za przestrzeganie przepisów gry w piłkę nożną w angielskich rozgrywkach zamierzają od nowego sezonu karać piłkarzy usunięciem z boiska za celowe kaszlnięcie w kierunku przeciwnika lub sędziego - poinformował „The Times”

Przedstawiciele Premier League przygotowali specjalny protokół medyczny dotyczący sposobu dogrania zakończonych już rozgrywek, do którego przestrzegania zostały zobligowane wszystkie kluby oraz ich zawodnicy, trenerzy i niezbędni pracownicy.

Teraz ma on zostać zaktualizowany przed rozpoczęciem nowego sezonu i jak przekonuje „The Times” w jego nowszej wersji znalazł się między innymi zapis dotyczący karania piłkarzy za celowe kaszlnięcie w kierunku przeciwnika lub sędziego.

„Jeżeli sędzia jest pewien, że ktoś celowo i z bliskiej odległości zakaszlał w twarz przeciwnika lub innej osoby funkcyjnej, musi podjąć działania zgodne z przepisem numer 12, czyli używaniem obraźliwego języka lub gestu. (...) Jeżeli incydent nie był na tyle poważny, aby zasługiwał na czerwoną kartkę, zawodnik może otrzymać żółtą kartkę za niesportowe zachowanie” - czytamy we fragmencie dokumentu The FA opublikowany na łamach wspomnianego źródła.

Ponadto sędziowie będą musieli zwrócić uwagę na splunięcia i udrażnianie nosa przez piłkarzy na murawie. Te dwie rzeczy nie będą w żaden sposób karane w trakcie spotkań, ale arbiter ma mieć obowiązek zwrócić zawodnikowi uwagę na zaniechanie tego typu praktyk i w razie niesugerowania się do jego wskazań opisać całe zdarzenie w pomeczowym protokole.

Wśród wytycznych na nowy sezon znalazł się także zapis nakazujący sędziom ponaglanie graczy przy wykonywaniu stałych fragmentów gry, aby jak najmniej czasu spędzali w większym skupiskach w okolicach lub w polu karnym.

Więcej na temat: Premier League Koronawirus Anglia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy