Premier League zerwie wielomilionowy kontrakt z rosyjskim nadawcą? Decyzja zapadnie na dniach

2022-06-07 13:07:23; Aktualizacja: 2 lata temu
Premier League zerwie wielomilionowy kontrakt z rosyjskim nadawcą? Decyzja zapadnie na dniach Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Daily Mail

Premier League zamierza zerwać umowę telewizyjną z rosyjskim nadawcą Match TV. Zawarty kontrakt zapewniał angielskim klubom otrzymanie łącznie 43 milionów funtów za trzy sezony transmitowania rozgrywek.

Ekipy rywalizujące w najwyższej klasie na Wyspach Brytyjskich zgodziły się w marcu jednogłośnie zawiesić umowę z rosyjskim partnerem telewizyjnym Rambler (Okko Sport) i przekazać milionów funtów na wsparcie narodu ukraińskiego w trwającej wojnie.

Wielu dziennikarzy oraz ekspertów doceniło ten gest angielskich zespołów, ale jednocześnie zauważyło, że miał on wymiar jedynie symboliczny, ponieważ wcześniej organizatorzy Premier League nawiązali trzyletnią (wcześniej mówiono o sześcioletniej) współpracę z Match TV.

Na jej mocy zespoły rywalizujące o mistrzostwo Anglii zagwarantowały sobie otrzymanie do podziału łącznie 43 milionów funtów, czyli ponad 14 milionów funtów na sezon, co oznacza znaczący wzrost środków otrzymywanych z tego tytułu w porównaniu do poprzedniego kontraktu wartego tylko sześć milionów funtów na rok.

Początkowo przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej na Wyspach Brytyjskich nie palili się do podjęcia zdecydowanych kroków zmierzających przynajmniej do jej zawieszenia w nadziei na to, że Rosja zaprzestanie atakowania Ukrainy.

W tej materii nic się niestety nie zmieniło, dlatego dziennikarze „Daily Mail” przekonują, że na najbliższym czwartkowym zebraniu klubów z Premier League pod głosowanie ma trafić sprawa zerwania zawartego kontraktu z Match TV.

Jeżeli angielskie zespoły opowiedzą się za wycofaniem z całego przedsięwzięcia, to ich zmagania piłkarskie nie będą w przyszłym sezonie transmitowane przez żadną rosyjską stację i oni sami stracą do podziały przytoczone 43 miliony funtów.