Premier League: Znamy ostatniego beniaminka. Wielka kasa na stole [OFICJALNIE]

Premier League: Znamy ostatniego beniaminka. Wielka kasa na stole [OFICJALNIE] fot. Kyle Andrews Photography / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Dzisiaj Premier League oficjalnie powitała Brentford w swoich rozgrywkach. Klub dotąd występujący w Championship pokonał w meczu finałowym baraży o awans walijskie Swansea City 2:0.

Po wywalczeniu bezpośredniej przepustki do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii kolejno przez Norwich City, a następnie Watford, przyszła kolej na mecze barażowe.

17 maja Bournemouth pokonało Brentford 1:0, takim samym wynikiem zakończyła się potyczka Swansea City z Barnsley. Kilka dni później Walijczycy zremisowali 1:1, uzyskując tym samym awans do finału.

Zupełnie inny przebieg miała konfrontacja „Wisienek” z „Pszczołami”. Choć na prowadzenie już w pierwszej minucie wyszły te pierwsze, to otrzymana przez Chrisa Mephana przed upływem dwóch kwadransów gry czerwona kartka pozwoliła rywalom szybko przejąć inicjatywę i finalnie wygrać 3:1.

Tym sposobem w najważniejszym spotkaniu to właśnie Brentford podejmował Swanea City. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed roku, gdy jego kosztem w Premier League znalazło się Fulham, do wyłonienia zwycięzcy nie potrzebna była dogrywka. Podopieczni Franka Thomasa wygrali pewnie 2:0, a gole zostały strzelone przez Ivana Toneya oraz Emiliano Marcondesa jeszcze w pierwszej połowie. „Łabędzie” kończyły zawody w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Jaya Fultona.

Od czasu utworzenia Premier League, a więc 1992 roku, „Pszczoły” jeszcze nigdy nie występowały w tych rozgrywkach. Przedtem w dawnej First Division brały one udział po raz ostatni w sezonie 1946/1947.

Występy w angielskiej ekstraklasie niosą za sobą oczywiście ogromne korzyści nie tylko marketingowe, ale przede wszystkim - finansowe. Wstępnie klub może liczyć na zastrzyk w wysokości około 80 milionów funtów (łącznie grubo ponad 100 milionów funtów), a przecież po drodze powinni pojawić się dodatkowi sponsorzy, co zwykle oznacza co najmniej kilka większych wzmocnień.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy