Prestiżowe rozgrywki w Polsacie. Odpowiedź na utratę Ligi Mistrzów

2024-03-30 09:12:31; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Prestiżowe rozgrywki w Polsacie. Odpowiedź na utratę Ligi Mistrzów Fot. Lukasz Michalczyk / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sport.pl

Polsat od przyszłego sezonu nie będzie transmitował rozgrywek Ligi Mistrzów. W zamian ma pozyskać prawa do Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy - zapewnia Sport.pl.

Na polskim rynku transmisji sportowych dojdzie do kluczowych przetasowań. Po latach do Canal+ Sport wróci Liga Mistrzów. Prestiżowy turniej w zmienionej formule pojawi się na kanałach francuskiego nadawcy już od kampanii 2024/2025.

Dla Polsatu to kolejny cios. Wcześniej na rzecz TVP Sport stracił prawa do pokazywania pierwszej ligi oraz Pucharu Polski. Dla wielu kibiców była to jednak świetna informacja. 

Jak donosi portal Sport.pl, duży nadawca otrząsnął się po stratach, włączając się w przetarg o licencję na transmisje Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, a więc rozgrywek ważnych szczególnie dla polskich klubów. Z tej batalii wyjdzie prawdopodobnie zwycięsko.

Niewykluczone, że wkrótce pojawi się w tej sprawie oficjalny komunikat. 

Od 2021 roku prawa do wspomnianych turniejów posiadała skandynawska grupa Viaplay. Od dłuższego czasu było jednak pewne, że ta nie postara się o przedłużenie umowy. Wcześniej poinformowała o skupieniu się na macierzystych rynkach, co oznacza między innymi zaprzestanie świadczenia usług na terytorium Polski.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy na wzór Ligi Mistrzów także doczekają się istotnych zmian w formule. Do historii przejdzie faza grupowa, która zastąpią zmagania na wzór ligowych rozgrywek. UEFA zamierza w ten sposób podnieść atrakcyjność zmagań.

Na ten moment Polsat milczy w sprawie wspomnianej licencji. Niewykluczone, że wkrótce się to zmieni.