„Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań

„Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań fot. Lukasz Laskowski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Canal+Sport

Lech Poznań rozgrywa znakomity sezon, a duża w tym zasługa Radosława Murawskiego. To lider drugiej linii, bez którego ciężko wyobrazić sobie zespół Johna van den Broma. Zdaniem Michała Żewłakowa pomocnik zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski.

Za nami premierowe zgrupowanie za kadencji Fernando Santosa. Pod wodzą Portugalczyka udało się pokonać Albanię (1-0), ale kilka dni wcześniej reprezentacja Polski uległa Czechom (1-3).

Wydaje się jednak, że z tych dwóch spotkań można wyciągnąć wiele wniosków, co powinno zaprocentować na przyszłość.

W ostatnim czasie jednym z problemów było obsadzenie środka pola. Widoczne było to przede wszystkim przy okazji wyjazdowego starcia z naszymi południowymi sąsiadami.

Rozgorzała zatem debata, czy nie warto byłoby spróbować w drużynie narodowej Radosława Murawskiego. Wcześniej mówił o tym Mateusz Rokuszewski, a teraz wtóruje mu Michał Żewłakow.

- Ja patrzę na pozycję numer sześć - defensywnego pomocnika. Sprawdził się Bartosz Salamon i ja pytam, dlaczego nie możemy sprawdzić też Radosława Murawskiego - zastanawia się były reprezentant Polski.

- On od jakiegoś czasu moim zdaniem prezentuje taki poziom, że naprawdę nie ma wstydu.

To samo przyznał inny gość w studiu Canal+Sport wspomniany Rokuszewski.

- Wydaje się, że tu nawet nie chodzi o umiejętności piłkarskie, bo ograniczenia ma. Tu mam na myśli głowę, bo on mógłby wnieść pozytywne nastawienie. Mowa tu o waleczności czy mentalności, co podobało nam się w przypadku Bartosza Salamona - przyznał.

Radosław Murawski rozegrał w tym sezonie łącznie 38 meczów, a jego dorobek to gol i asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy