Prezes LaLiga domaga się zdecydowanej reakacji UEFA. „Te dwa kluby należy ukarać”

Prezes LaLiga domaga się zdecydowanej reakacji UEFA. „Te dwa kluby należy ukarać”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Javier Tebas, prezydent LaLigi, oczekuje wykluczenia Manchesteru City i Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów za nieustanne naruszenia zasad Finansowego Fair Play.

„Der Spiegel” opublikował przed kilkunastoma dniami artykuł na bazie informacji posiadanych przez „Football Leaks”, który odnosił się do nieprawidłowości finansowych w Manchesterze City i Paris Saint-Germain oraz ich tuszowaniu przez ówczesne władze Unii Europejskich Związków Piłkarskich (więcej - TUTAJ).

W futbolowym świecie trwa dyskusja na temat temat i coraz więcej osób domaga się przykładnego ukarania obu zespołów. Wśród nich znajduje się między innymi prezydent LaLigi, który chciałby wykluczyć angielską i francuską drużynę z Ligi Mistrzów.

- Powiedziałem dwa lata temu, że te kluby oszukują, więc opublikowane informacje nie są dla mnie żadną niespodzianką. To ważne, aby UEFA zrobiła teraz z tym coś prawdziwego. Trzeba je ukarać - powiedział Javier Tebas.

- Zmuszenie ich do odpoczynku przez jeden rok od Ligi Mistrzów byłoby jasnym sygnałem, że te zasady muszą być brane na serio.  Tu nie chodzi nawet o samo ukaranie tych klubów, ale egzekwowanie reguł, których powinni wszyscy przestrzegać - dodał Hiszpan.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy