Prezes Marsylii o Miliku: Mamy kontrolę nad jego przyszłością

Prezes Marsylii o Miliku: Mamy kontrolę nad jego przyszłością fot. Olympique Marsylia
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RMC Sport

Prezes Olympique'u Marsylia, Pablo Longoria, zabrał głos w kwestii przyszłości Arkadiusza Milika w rozmowie z RMC Sport.

Milik nie zdecydował się na początku sezonu na to, by parafować nowy kontrakt z Napoli. Z tego też powodu został odsunięty od treningów z pierwszym zespołem.

To z kolei doprowadziło do tego, że Polak wspólnie z agentem zaczęli rozglądać się za nowym klubem. Wszystko po to, by napastnik mógł odpowiednio przygotować się do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Po burzliwych negocjacjach 27-latek w drugiej połowie stycznia mógł obwieścić światu, że zmienia pracodawcę. Pomocną dłoń wyciągnął do niego Olympique Marsylia.

Sam charakter przenosin Milika do Francji budzi szereg spekulacji. Oficjalnie jest on bowiem wypożyczony do ekipy występującej na Stade Vélodrome. Mówiono jednak, że w zawartym między stronami kontrakcie znalazł się obowiązek wykupu.

O głos w sprawie pokusił się 34-letni prezes OM, Pablo Longoria.

- Cała transakcja była dosyć skomplikowana, ale mogę powiedzieć, że to Marsylia ma pełną kontrolę nad przyszłością Arkadiusza Milika i to jest pewne. W przyszłym sezonie będzie grał u nas. W teorii jedyną drużyną, która może pochwalić się w tej sprawie pierwszeństwem, jest Napoli. Decyzja o tym, by sprowadzili go do siebie ponownie, wydaje się jednak mało realna - przyznaje.

- Biorąc pod uwagę wszystkie fakty, mogę powiedzieć, że zdecydujemy w tej sprawie sami, jakie będą jego kolejne ruchy. Po prostu do nas będzie należeć głos odnośnie tego, czy go sprzedawać i komu - dodaje.

Były zawodnik między innymi Górnika Zabrze rozegrał w nowych barwach łącznie trzy mecze. W tym czasie dwukrotnie udawało mu się pokonywać bramkarzy drużyn przeciwnych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy