Prima Aprilis: Druga Chelsea w Katowicach?

Prima Aprilis: Druga Chelsea w Katowicach?
Redakcja
Redakcja
Źródło: własne

Jak dowiedział się serwis transfery.info ze źródeł zbliżonych do GKS Katowice wynika, że latem tego roku może dojść do wydarzenia, które przyczyni się do odbudowy katowickiego klubu piłkarskiego. Rosyjski milia(...)

Jak dowiedział się serwis transfery.info ze źródeł zbliżonych do GKS Katowice wynika, że latem tego roku może dojść do wydarzenia, które przyczyni się do odbudowy katowickiego klubu piłkarskiego. Rosyjski miliarder Wladimir Karinicenko (przyjaciel właściciela londyńskiej Chelsea Romana Abramowicza) planuje przejęcie 100% udziałów GKS-u.

"Katowice to wspaniałe miasto, które zasługuje na futbol na najwyższym poziomie" - deklaruje sam Karinicenko. Rosjanin gotów jest inwestować spore pieniądze, przez co najmniej 10 najbliższych lat. Dziś GKS Katowice występuje w III lidze, ale z pomocą rosyjskiego magnata już wkrótce klub z Bukowej może powrócić na piłkarskie salony.

Co ciekawe, Wladimir Karinicenko interesuje się polską piłka nożną do tego stopnia, że wypatrzył na jednym z meczów A-klasy dwóch utalentowanych piłkarzy. Pierwszy z nich to Jakub Radomski, bramkarz, drugi zaś, to lewy obrońca Łukasz Sawala. Nieoficjalnie mówi się o sprowadzeniu do Katowic weteranów: Dźwigały i Śrutwy. Ich zarobki mają – podobno – robić wrażenie nawet na pierwszoligowych zawodnikach.

Kolejnym pomysłem Karinicenki jest wyburzenie dotychczasowego obiektu przy ulicy Bukowej ("Ziemniaki można na nim sadzić, a nie kopać piłkę" - tak określa je sam oligarcha) i wybudowanie w jego miejscu nowego stadionu na 35000 miejsc: byłby to oczywiście najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce.

W najbliższych dniach okaże się, czy informacje zostaną oficjalnie potwierdzone.

Więcej na temat: Polska Ekstraklasa

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy