Prince Boateng: Młodzi piłkarze powinni otrzymywać jak najmniej pieniędzy

Prince Boateng: Młodzi piłkarze powinni otrzymywać jak najmniej pieniędzy fot. Fiorentina
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bild

Kevin-Prince Boateng wyszedł z dość kontrowersyjnym pomysłem, który miałby wpłynąć na wychowanie młodych zawodników.

Największe kluby coraz częściej wydają wielkie sumy za jeszcze nieukształtowanych zawodników w bardzo młodym wieku, płacąc bardziej za ich talent, niż umiejętności. Żeby przekonać graczy do wybrania właśnie ich zespołu, w ruch idą duże sumy przeznaczone na pensje. Zdaniem Boatenga należy coś z tym zrobić, ponieważ jego zdaniem wpływa to bardzo negatywnie na charaktery młodych piłkarzy.

Ghańczyk rozmawiał z „Bildem”, w którym skupił się na przykładzie Ousmane'a Dembélé, z którym miał możliwość grać w Barcelonie. Boateng twierdzi, że skrzydłowy jest zbyt bardzo rozpieszczony, a wpływ na to mają właśnie pieniądze.

- Dembélé? On się zachowywał, jakby był dużym dzieckiem - stwierdził pomocnik, który obecnie kontynuuje swoją karierę w Fiorentinie.

- Zawsze się spóźniał na treningi, a wszyscy wokół akceptowali to, uznawali, że taki po prostu jest. Niektórzy piłkarze podchodzą do tego jak do wyzwania, ale on jest inny, to naprawdę duży dzieciak.

Boateng obawia się, że to nie tylko kwestia Francuza. Jego zdaniem wielu młodych piłkarzy ma straszne problemy wychowawcze.

- Moim zdaniem młodzi piłkarze zarabiają zbyt dużo. To nie jest w porządku, że 18-latek zarabia cztery miliony euro rocznie. Jeśli w futbolu są takie pieniądze, powinny być tak inwestowane, by młody piłkarz zobaczył jak najniższą kwotę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy