Priorytet Mourinho. TRZECH kandydatów do wzmocnienia obrony United

Priorytet Mourinho. TRZECH kandydatów do wzmocnienia obrony United
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

José Mourinho zamierza zwieńczyć okno transferowe pozyskując środkowego obrońcę z najwyższej półki.

Portugalczyk nie zwykł przeprowadzać rewolucji w składzie i w ostatnich oknach transferowych starał się głównie wzmocnić konkretne pozycje. Tego lata zależy mu szczególnie na wzbogaceniu możliwości środka defensywy, dlatego aż do 9 sierpnia menedżer zamierza walczyć o stopera z prawdziwego zdarzenia. Wtedy to bowiem kończy się czas, w którym ekipy z Premier League mogą sprowadzać nowych graczy.

„Daily Mail” informuje, że „Czerwone Diabły” skonstruowały listę potencjalnych celów. Znalazła się na niej trójka zawodników, o których szczególnie intensywnie będzie walczyć klub z Old Trafford. Pierwsze miejsce zajął Harry Maguire, a alternatywą w razie niepowodzenia rozmów z Leicester ma być Toby Alderweireld lub Leonardo Bonucci.

Anglik znajduje się na celowniku United od kilku tygodni. Zawodnik zaimponował w trakcie poprzedniego sezonu, a jego forma na mundialu tylko utwierdziła Mourinho i spółkę, iż będzie to idealny wybór. Problemem jest jednak to, że udany występ podwyższył również kwotę odstępnego. „Lisy” chcą zatrzymać swoją gwiazdę i wkrótce zaproponować jej nowy kontrakt z pensją w wysokości 80 tysięcy funtów tygodniowo. Jeśli jednak United wyłoży na operację 65 milionów funtów, oferta może zostać wysłuchana.

Z racji tak dużego wydatku i możliwości niepowodzenia rozmów, United chce w międzyczasie starać się o pozostałą dwójkę. Negocjacje w sprawie Belga trwały już w maju, lecz wtedy Tottenham stanowczo sprzeciwił się oddaniu gracza ligowemu rywalowi. „Czerwone Diabły” chcą się teraz przekonać czy stanowisko „Kogutów” się zmieniło.

Jeśli zaś chodzi o Bonucciego, Milan rozważa sprzedaż kilku zawodników, lecz kapitan drużyny nie znalazł się na liście graczy potencjalnie na sprzedaż. United zamierza zorientować się w sytuacji i podjąć odpowiednie działania w celu przekonania gracza do przeprowadzki. Istotnym czynnikiem może okazać się możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Przyjście nowego obrońcy będzie wiązało się ze sprzedażą jednego z obecnych stoperów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy