Problemów Beckhama w Miami ciąg dalszy. Teren przeznaczony na stadion jest skażony!

Problemów Beckhama w Miami ciąg dalszy. Teren przeznaczony na stadion jest skażony! fot. Inter Miami
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Miami Herald

Jak informują amerykańskie media, z powodu ogromnego zanieczyszczenia gleby, prace przy budowanie stadionu Interu Miami mogą wydłużyć się nawet o kilka miesięcy.

Klub Davida Bekchama już niedługo dołączy do Major League Soccer, gdzie początkowo będzie rozgrywał swoje domowe spotkania na Fort Lauderdale Stadium. W międzyczasie trwają prace nad budową własnego obiektu, który finalnie ma być gotowy do użytku w 2022 roku. W ostatnim czasie napotkano jednak spore komplikacje.

Mianowicie, wyznaczony teren, na którym ma być postawiony stadion, centrum handlowe oraz hotel, okazał się niezwykle toksyczny. Po wstępnej analizie próbek gleby stwierdzono, że poziom zanieczyszczenia arszenikiem przekracza dwukrotnie dopuszczalny poziom, co może w sposób realny zagrozić naszemu zdrowiu. Podobnie wygląda to w przypadku poziom skażenia borem i ołowiem.

W związku z tym prace mogą potrwać dłużej niż początkowo zakładano (wstępnie mówi się o kilku dodatkowych miesiącach), ale i pochłonąć o wiele więcej pieniędzy. Pierwotnie wszystkie działania wyceniono na 35 milionów dolarów, lecz po uwzględnieniu najnowszych zmian, David Beckham i jego towarzysze muszą przygotować na wydatek rzędu 50 milionów dolarów.

Tym samym to kolejne problemy, z którymi boryka się w ostatnim czasie legendarny Anglik. Wcześniej pozew sądowy w sprawie niedozwolonego korzystania z nazwy „Inter” złożył klub z Mediolanu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy