Problemy zdrowotne nie stanowią przeszkody. Niemiecka perła rozchwytywana

2024-05-04 23:43:56; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Problemy zdrowotne nie stanowią przeszkody. Niemiecka perła rozchwytywana Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Assan Ouédraogo opuści struktury Schalke 04 Gelsenkirchen po zakończeniu bieżących rozgrywek. Wciąż nie jest znany jednak kierunek, który obierze oraz warunki zmiany otoczenia - uważa Sky.

Środkowy pomocnik jest postrzegany jako jedna z wielkich nadziei niemieckiego futbolu. Dlatego też od pewnego czasu jest uważnie obserwowana przez wysłanników mocniejszych rodzimych oraz zagranicznych zespołów.

Każdy z interesantów poczynił mniej lub bardziej zdecydowane kroki w kierunku pozyskania blisko 18-letniego zawodnika, który w obowiązującym kontrakcie z Schalke 04 ma zawarte różne klauzule odstępnego od siedmiu do 20 milionów euro.

Dziennikarze Sky nie mają wątpliwości, że Assan Ouédraogo spędza ostatnie tygodnie w Gelsenkirchen, ale jednocześnie poddają wątpliwość ewentualną jego definitywną sprzedaż tego lata.

Wpływają na to ostatnie problemy zdrowotne juniorskiego reprezentanta Niemiec, uniemożliwiające mu rozwinięcie skrzydeł.

Dlatego optymalnym rozwiązaniem wydaje się wypożyczenie go z zawartą opcją lub przymusem wykupu.

Bez względu na ostateczną formę transakcji największe zainteresowanie usługami pomocnika przejawiają RB Lipsk oraz Bayern Monachium.

Ponadto utalentowanego zawodnika w swoich strukturach wiedzieliby też działacze VfB Stuttgart, Werderu Brema czy Hoffenheim. Z kolei z grona zagranicznych skautów przyglądali mu się ostatnio wysłannicy Manchesteru United czy Atalanty Bergamo.

Ouédraogo wybierze dla siebie z pewnością najkorzystniejszą opcję na obecnym etapie kariery, która zakłada notowanie regularnych występów.

W trwającym sezonie udało mu się zdobyć dwie bramki i zaliczyć dwie asysty w piętnastu meczach.