Prowokacja Jary będzie kosztowała go utratę pracy?

Prowokacja Jary będzie kosztowała go utratę pracy?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: The Guardian

FSV Mainz rozważa pozbycie się Gonzalo Jary.

Reprezentant Chile stał się niechlubnym bohaterem incydentu w ćwierćfinałowym meczu Copa America. W 63. minucie, po krótkiej wymianie zdań z Edinsonem Cavanim włożył mu palec w tylną część ciała. 28-latek lekko się odwinął i przeleciał ręką po twarzy rywala, a ten padł na murawę jak rażony piorunem. Sędzia Sandro Ricci nie do końca widział to całe zdarzenie, ale mimo to wyciągnął drugą żółtą kartkę i w konsekwencji odesłał napastnika PSG przedwcześnie do szatni.

Ostatecznie Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję, że Jara nie zagra już na turnieju. Zachowanie 29-letniego obrońcy rozwścieczyło też jego pracodawcę, niemieckie FSV Mainz.

- Wie, że jeśli przyjdzie za niego oferta, to może odejść. Nie będziemy tolerować takich zachowań. Poza tym, nienawidzę aktorstwa ponad wszystko - powiedział dyrektor sportowy klubu Christian Heidel. 

Okazuje się też, że nie był to pierwszy tego typu incydent z udziałem Gonzalo Jary. Trzy lata temu podobnego czynu dopuścił się on bowiem wobec napastnika reprezentacji Argentyny, Gonzalo Higuaina.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy