Przełom w rozmowach. Transfer Ryana Sessegnona do Tottenhamu na ostatniej prostej!

Przełom w rozmowach. Transfer Ryana Sessegnona do Tottenhamu na ostatniej prostej! fot. Instagram
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Jak podaje „The Telegraph”, Ryan Sessegnon jest coraz bliżej przenosin do Tottenhamu.

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich dziennikarzy w ostatnich dniach doszło do przełomu w negocjacjach między Fulham a „Kogutami”. Tottenham zapłaci za Sessegnona prawdopodobnie około 25 milionów euro plus bonusy. To znacznie mniej niż pisało się w kontekście transferu 19-latka w przeszłości. Trzeba jednak pamiętać, że jego kontrakt ze spadkowiczem z Premier League jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku.

Wszystko wskazuje na to, że w odwrotnym kierunku, a więc z Tottenhamu do Fulham uda się ktoś z dwójki Georges-Kévin N’Koudou - Josh Onomah. Na razie nie wiadomo jednak, czy w grę wchodzi bezpośrednie włączenie któregoś z nich do transakcji z Sessegnonem w roli głównej, czy jednak oddzielny transfer.

Sessegnon od dawna znajduje się na celownikach wielu europejskich gigantów. Już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że wybrał on właśnie Tottenham, ponieważ chce współpracować z Mauricio Pochettino.

Grający na lewej stronie boiska młodzieżowy reprezentant Anglii do tej pory uzbierał 120 występów w pierwszym zespole Fulham. Strzelił w nich 25 goli i zanotował 18 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy