Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Brian Sandalow [Twitter]

Chicago Fire prowadzi rozmowy w sprawie przenosin Przemysława Frankowskiego. Polak może trafić do RC Lens - przekazał Brian Sandalow z „Chicago Sun-Times”.

Skrzydłowy do Stanów Zjednoczonych wyjechał z kraju zimą 2019 roku i stosunkowo szybko wypracował sobie miano podstawowego zawodnika. Dobra podstawa umożliwiła mu dalsze występy w kadrze biało-czerwonych.

26-latek brał udział w EURO 2020, a po powrocie do Ameryki Północnej ponownie rywalizuje w Major League Soccer. Jego występ w najbliższym spotkaniu z New York City stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

Przyczyną ewentualnej absencji Przemysława Frankowskiego w zawodach rozgrywanych o godzinie 2:00 czasu polskiego nie będzie jednak uraz, a zaawansowane rozmowy dotyczące sprzedaży.

Po gracza z 15 występami w reprezentacji narodowej zgłosiło się RC Lens i strony rozmawiają o transferze definitywnym wartym dwa razy tyle, co przeprowadzka z Jagiellonii Białystok za kwotę 1,5 miliona euro. Mając na uwadze wygasającą 31 grudnia 2022 roku umowę, to korzystana propozycja dla Amerykanów.

Sprawa ma też drugie dno. Oddając Polaka do Ligue 1, Chicago Fire pokaże, że po wyjeździe z Europy można się w tym miejscu rozwinąć do tego stopnia, aby zapracować sobie na wyjazd do jednej z pięciu najmocniejszych lig na Starym Kontynencie.

Frankowski jak dotąd w koszulce „Strażaków” rozegrał 64 spotkania, zdobył 10 bramek oraz posłał tyle samo ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy