2024-10-19 19:45:08; Aktualizacja: 27 minut temu
Przemysław Frankowski z konkretem tuż po zgrupowaniu reprezentacji Polski. I to jakim! [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: RC Lens | Eleven Sports

W sobotnim spotkaniu ósmej kolejki Ligue 1 AS Saint-Étienne podejmuje RC Lens. Bramkę dla drużyny gości zdobył Przemysław Frankowski, który wrócił do Francji ze zgrupowania reprezentacji Polski po rywalizacji w Lidze Narodów.

W październiku Przemysław Frankowski powiększył swój dorobek w reprezentacji Polski, rozgrywając pełne 90 minut przeciwko Portugalii w Lidze Narodów (1:3). Piłkarz nie zaprezentował się znakomicie i w meczu z Chorwacją (3:3) selekcjoner Michał Probierz zdecydował się już posadzić go na ławce rezerwowych.

Po tym spotkaniu wahadłowy wrócił do rywalizacji z RC Lens w lidze francuskiej. W ten weekend jego zespół udał się na potyczkę do Saint-Étienne.

29-latka nie zabrakło w podstawowym składzie. Zawodnik dość szybko dał prowadzenie swojej ekipie. Zrobił to w 20. minucie, popisując się świetnym uderzeniem z około 25 metrów. Samo Lens nazwało jego wyczyn strzałem z armaty.

Dla polskiego piłkarza to druga bramka zdobyta w tym sezonie Ligue 1. Wcześniej wpisał się na listę strzelców w meczu z AS Monaco. W tę sobotę pojawił się w niej na murawie po raz siódmy.

Oprócz tego ma na koncie trafienie w eliminacjach Ligi Konferencji z Panathinaikosem.

Na tablicy wyników wciąż widnieje wynik 0:1. Jeżeli Lens utrzyma korzystny rezultat do końca, będzie miało 14 punktów, co w tej chwili oznacza szóstą lokatę w tabeli. Zespół prowadzony przez Willa Stilla wciąż nie przegrał na rodzimym podwórku. Porażkę zaliczył tylko ze wspomnianym przeciwnikiem z Grecji.