Przemysław Płacheta z debiutanckim trafieniem w Birmingham City [WIDEO]

Przemysław Płacheta z debiutanckim trafieniem w Birmingham City [WIDEO] fot. KFM
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Przemysław Płacheta zdobył pierwszą bramkę dla Birmingham City. Trafienie reprezentanta Polski okazało się decydujące w kontekście odniesienia zwycięstwa nad Huddersfield Town (2:1).

Reprezentant Polski zaczął w połowie minionych rozgrywek coraz częściej pojawiać się na boisku w barwach Norwich City na poziomie Premier League. Z tego powodu można było przeczuwać, że po spadku drużyny do Championship stanie się jednym z ważniejszych graczy „Kanarków”.

Przedstawiciele angielskiego klubu mieli jednak inny plan na Przemysława Płachetę i wysłali go na wypożyczenie do ligowego rywala - Birmingham City.

24-letni skrzydłowy rozpoczął sezon jako podstawowy gracz „Blues” i już w swoim drugim występie przeciwko Huddersfield Town (2:1) przyczynił się w znaczącym stopniu do odniesienia zwycięstwa za sprawą zanotowania debiutanckiego trafienia.

Były gracz Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Śląska Wrocław podwyższył prowadzenie zespołu tuż przed zejściem do szatni na przerwę po oddaniu mocnego uderzenia z dystansu (wideo od 0:50).

W ostatecznym rozrachunku ta bramka okazała się kluczowa do zgarnięcia kompletu punktów przez Birmingham City.

Drugi z naszych rodaków znajdujący się w kadrze angielskiego klubu - Krystian Bielik, nie znalazł się w gronie piłkarzy powołanych na przytoczone spotkanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy