Przemysław Płacheta z nową opcją zagraniczną. Szykuje się odejście z Norwich City

Przemysław Płacheta z nową opcją zagraniczną. Szykuje się odejście z Norwich City fot. Norwich City
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Przemysław Płacheta z Norwich City przykuwa uwagę AEK-u Ateny - informuje Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl.

Przemysław Płacheta od lipca 2020 roku jest związany z Norwich City. Reprezentant Polski trafił do tej ekipy ze Śląska Wrocław za trzy miliony euro i liczono, że będzie solidnym wzmocnieniem tej ekipy.

Do tej pory jednak wielkiej furory nie zrobił i wiele wskazuje na to, że pomimo spadku „Kanarków” do Championship menedżer Dean Smith nie widzi dla niego miejsca w swojej koncepcji.

Z tego powodu mówi się o potencjalnym odejściu tego zawodnika w letnim oknie transferowym. Niedawno pojawiły się informacje o zainteresowaniu jego usługami ze strony innej ekipy zaplecza Premier League, czyli Birmingham City. Okazuje się, że to tylko jedna z opcji.

Takiego zdania jest Tomasz Włodarczyk, który informuje na łamach portalu Meczyki.pl, że obecnie w grze o Płachetę jest także AEK Ateny.

Działacze tego klubu szukają dynamicznego skrzydłowego, a 24-latek wydaje się dla nich interesującym rozwiązaniem. W grę wchodziłby prawdopodobnie transfer gotówkowy.

Na korzyść całej transakcji może zadziałać fakt, że dyrektorem technicznym AEK-u jest związany niedawno z Legią Warszawa Radosław Kucharski. Możliwe, że to właśnie on jest pomysłodawcą tego ruchu, tym bardziej że to właśnie za jego kadencji Płacheta był łączony z „Wojskowymi”. Wówczas się nie udało, ale być może teraz ich drogi zejdą się w Atenach.

Urodzony w Łowiczu skrzydłowy w poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 14 meczach. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy