Przesądzone?! FC Barcelona wybrała nowego trenera

2024-05-23 07:27:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Przesądzone?! FC Barcelona wybrała nowego trenera Fot. FC Barcelona
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: El Chiringuito TV | COPE

FC Barcelona zamierza rozstać się z Xavim. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Hansi Flick - donoszą José Álvarez i Helena Condis.

W biurach FC Barcelony działo się w ostatnich dniach naprawdę sporo. Wydawało się, że przyszłość Xaviego jest już przesądzona i następny sezon spędzi za sterami katalońskiego klubu. Sam Joan Laporta naciskał na kontynuację współpracy.

Sytuacja odwróciła się o 180 stopni w mgnieniu oka. Słowa 44-latka sprzed starcia z Almerią rozwścieczyły członków zarządu, w tym prezesa i dyrektora sportowego Deco.

Wedle doniesień hiszpańskich mediów Xavi pożegna się wkrótce z klubem.

José Álvarez uważa, że sprawa jest przesądzona i nowym szkoleniowcem „Dumy Katalonii” zostanie Hans-Dieter Flick.

Niemiecki szkoleniowiec całkowicie skupił się na możliwości przejęcia giganta. Od pewnego czasu pracuje nad odpowiednim sztabem szkoleniowym i poświęca wolny czas na naukę języka hiszpańskiego. 

Helena Condis z COPE donosi, iż trzy tygodnie temu Flick i Laporta osiągnęli już ustne porozumienie, ale prezes w ostatniej chwili zmienił zdanie. Postanowił wówczas pozostawić zespół w rękach Xaviego. 

59-latek nie poczuł się urażony. Ochoczo podszedł do kolejnych negocjacji. Obecnie jest na bardzo dobrej drodze, by zasiąść za sterami FC Barcelony. 

Xavi miał już zostać poinformowany o wyborze swojego następcy. Jeśli zatem doniesienia się sprawdzą, to w starciu z Sevillą poprowadzi zespół po raz ostatni. 

Hansi Flick we wrześniu zakończył swoją nieudaną przygodę z reprezentacją Niemiec. Wcześniej przeżył świetny okres w Bayernie Monachium.