PSG chce przeprowadzić hitowy transfer w ramach Ligue 1 jeszcze tej zimy

PSG chce przeprowadzić hitowy transfer w ramach Ligue 1 jeszcze tej zimy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport | L’Équipe

Paris Saint-Germain dąży do styczniowego transferu. Klub złożył ofertę za Rayana Cherkiego - informują RMC Sport i „L’Équipe”.

W ubiegłym tygodniu Parc des Princes opuścił Pablo Sarabia. Już wtedy pojawiały się głosy, że paryżanie są przygotowani na transfer następcy, choć niekoniecznie zawodnika pasującego profilem jeden do jednego. Rozważano zakup napastnika grającego świetnie tyłem do bramki. Wygląda na to, że nikt warty uwagi się nie znalazł, gdyż klub obrał inny cel.

RMC Sport i „L’Équipe” podają, że w weekend lider tabeli Ligue 1 skontaktował się z Olympique'em Lyon. Padła nawet pierwsza propozycja.

Według obu źródeł pracodawca nominalnego prawoskrzydłowego, który odnajduje się także jako cofnięty napastnik oraz ofensywny pomocnik, jest otwarty na sprzedaż swojego wychowanka.

PSG zaczynało styczniowe okno transferowe z budżetem 10-15 milionów euro. Po drodze za pięć milionów (plus dwa w postaci zmiennych) sprzedany został Sarabia. To najprawdopodobniej środki, którymi w tej chwili dysponuje ta ekipa.

RMC Sport podkreśla, że 19-latek jest priorytetem Luísa Camposa, dyrektora sportowego uczestnika 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Reprezentant Francji do lat 21 ubiegłego lata przez moment był bez klubu. 30 czerwca wygasła jego umowa. Pod koniec sierpnia doszło jednak do odnowienia współpracy, a obecne porozumienie wygasa wraz z końcem sezonu 2023/2024.

Cherki podczas trwających rozgrywek wybiegał na boiska 18 razy. Zdobył bramkę i zanotował trzy asysty.

To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników nad Sekwaną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy