PSG chce przeprowadzić hitowy transfer w ramach Ligue 1 jeszcze tej zimy

PSG chce przeprowadzić hitowy transfer w ramach Ligue 1 jeszcze tej zimy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport | L’Équipe

Paris Saint-Germain dąży do styczniowego transferu. Klub złożył ofertę za Rayana Cherkiego - informują RMC Sport i „L’Équipe”.

W ubiegłym tygodniu Parc des Princes opuścił Pablo Sarabia. Już wtedy pojawiały się głosy, że paryżanie są przygotowani na transfer następcy, choć niekoniecznie zawodnika pasującego profilem jeden do jednego. Rozważano zakup napastnika grającego świetnie tyłem do bramki. Wygląda na to, że nikt warty uwagi się nie znalazł, gdyż klub obrał inny cel.

RMC Sport i „L’Équipe” podają, że w weekend lider tabeli Ligue 1 skontaktował się z Olympique'em Lyon. Padła nawet pierwsza propozycja.

Według obu źródeł pracodawca nominalnego prawoskrzydłowego, który odnajduje się także jako cofnięty napastnik oraz ofensywny pomocnik, jest otwarty na sprzedaż swojego wychowanka.

PSG zaczynało styczniowe okno transferowe z budżetem 10-15 milionów euro. Po drodze za pięć milionów (plus dwa w postaci zmiennych) sprzedany został Sarabia. To najprawdopodobniej środki, którymi w tej chwili dysponuje ta ekipa.

RMC Sport podkreśla, że 19-latek jest priorytetem Luísa Camposa, dyrektora sportowego uczestnika 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Reprezentant Francji do lat 21 ubiegłego lata przez moment był bez klubu. 30 czerwca wygasła jego umowa. Pod koniec sierpnia doszło jednak do odnowienia współpracy, a obecne porozumienie wygasa wraz z końcem sezonu 2023/2024.

Cherki podczas trwających rozgrywek wybiegał na boiska 18 razy. Zdobył bramkę i zanotował trzy asysty.

To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników nad Sekwaną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy