PSG: Leonardo tonuje nastroje w sprawie Mbappé

PSG: Leonardo tonuje nastroje w sprawie Mbappé fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Canal+

Umowa Kyliana Mbappé wygasa za nieco ponad rok i nie brakuje spekulacji na temat zbliżającego się wielkimi krokami transferu do Realu Madryt. Mimo wszystko Leonardo, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, cały czas nie traci nadziei na pozostanie Francuza.

22-latek jest pożądany przez kluby z całej Europy, ale na ich tle wyróżnia się jedna nazwa. Mowa oczywiście o Realu Madryt, który przymierza się do jego angażu już od kilku lat, a teraz nadarzyła się w końcu okazja do przeprowadzania całej operacji.

W sytuacji, gdy kontrakt zawodnika obowiązuje jedynie do 30 czerwca 2022 roku, a pracodawca nie potrafi przekonać go do pozostania, nie ma innego wyjścia, jak sprzedaż podczas najbliższego okna transferowego. Tu wygląda to zgoła odmiennie.

Atakujący wciąż nie poinformował oficjalnie, co postanowił w sprawie swojej przyszłości i dopóki tego nie zrobi, „Królewscy” nie wykonują żadnego ruchu, aby nie narazić się na pogorszenie doskonałych relacji z Paris Saint-Germain.

Z drugiej strony Francuz powoli daje małe wskazówki dotyczące dalszych losów jego kariery. W ostatnich miesiącach znacznie poprawił swój hiszpański, a ponadto zlecił zaufanej osobie poszukiwanie domu w hiszpańskiej stolicy.

To nie zmienia jednak nastawienia Leonardo, który przed meczem z FC Metz (3:1, dublet Kyliana Mbappé) tonował nastroje.

– Umowa Kyliana jest ważna jeszcze przez rok i na tym nie koniec. Niebawem dowiemy się, co postanowił. Mówiąc najogólniej, jesteśmy optymistami. Nie mamy powodów, by twierdzić inaczej, zważywszy na to, ile do tej pory udało nam się wykonać pracy – oświadczył dyrektor sportowy paryskiej ekipy.

Bilans zdobywcy złotego medalu na ostatnim mundialu w trwających rozgrywkach to 42 spotkania, 37 trafień i 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy