PSG pozwoli odejść Julianowi Draxlerowi. Trzy kluby zainteresowane piłkarzem

PSG pozwoli odejść Julianowi Draxlerowi. Trzy kluby zainteresowane piłkarzem fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Borussia Dortmund, Hertha BSC i Bayer Leverkusen są zainteresowani pozyskaniem Juliana Draxlera - poinformowało „L'Equipe”.

Paris Saint-Germain przygotowuje się na letnią modernizację piłkarskiej kadry. W prawdzie nie do końca wiadomo, jak będzie ona dokładnie przebiegać, gdyż na Parc des Princes trwają dodatkowo poszukiwania następcy Mauricio Pochettino.

Wszakże francuska prasa sugeruje, że niektórzy zawodnicy już zostali wytypowani do opuszczenia drużyny. W tym gronie ma znajdować się także Julian Draxler, który sam nie tak dawno wyraził chęć zmiany barw klubowych w kontekście nadchodzącego mundialu w Katarze.

Skrzydłowego z obecnym pracodawcą obowiązuje kontrakt do czerwca 2024 roku, jednak zarząd jest w stanie zgodzić się na spieniężenie transferu, jeśli na stół trafi konkretna oferta.

W przeszłości 58-krotny reprezentant Niemiec występował w Schalke oraz Wolfsburgu. Tym razem zawodnik trafił na radar innych klubów Bundesligi. Głównymi kandydatami, wyrażającymi chęć zakontraktowania Draxlera, są Borussia Dortmund, Hertha Berlin oraz Bayer Leverkusen.

PSG liczy na to, że Draxlera uda się sprzedać za równowartość jego pozyskania w styczniu 2017 roku, czyli co najmniej 36 milionów euro. O piłkarza zabiega także Sevilla, która pieczołowicie obserwowała jego poczynania jeszcze przed przeprowadzką do Paryża.

Parę tygodni temu wychowanek „Die Knappen” przeszedł operację kolana. Niewykluczone, że już więcej nie wyjdzie na boisko w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma na radarze gwiazdę I ligi Wisła Kraków ma na radarze gwiazdę I ligi Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy