PSG z planami zredukowania członków kadry z 39 do 25. Celem zarobienie 180 milionów euro

PSG z planami zredukowania członków kadry z 39 do 25. Celem zarobienie 180 milionów euro fot. olrat / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L'Équipe

PSG pragnie dalszych wzmocnień drużyny. Nim do tego jednak dojdzie, najpierw klub musi pozbyć się kilkunastu piłkarzy, uzyskując z tego tytułu co najmniej 180 milionów euro. Na liście sprzedażowej umieszczeni zostali Alphonse Areola, Layvin Kurzawa czy Pablo Sarabia - donosi „L'Équipe”.

Leonardo, dyrektor sportowy paryżan, dokonał już pięciu wzmocnień na przyszły sezon. Przybyli Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georiginio Wijnaldum i Achraf Hakimi, a wykupiony został Danilo Pereira.

Następnymi celami są Paul Pogba, Joaquín Correa oraz Cristiano Ronaldo. Nim jednak przybędzie którykolwiek z nich, przedstawiciel Ligue 1 musi poważnie zabrać się do pracy, aby zredukować kadrę z 39 do co najmniej 25 członków.

„L'Équipe” informuje, że klub zamierza pozbyć się definitywnie Sergio Rico, Alphonse’a Areoli, Layvina Kurzawy, Thilo Kehrera, Andera Herrery, Rafinhi i Pablo Sarabii. Jednocześnie nie można wykluczyć odejścia Mauro Icardiego. Do tego trzeba doliczyć piłkarzy przeznaczonych do wypożyczenia, jak Marcin Bułka. W ramach tej misji zarobiona ma zostać suma 180 milionów euro.

Kwota ta została zadeklarowana w rozmowach z Direction Nationale du Contrôle de Gestion (DNCG), organem kontroli finansowej profesjonalnych klubów we Francji, które dotyczyły zmniejszenia deficytu wynoszącego wstępnie 250, a w najgorszym wypadku - 300 milionów euro.

Tym samym dokonanie dalszych wzmocnień jest teraz uzależnione od tego, jak szybko uda się zrealizować cel. Na razie jednak na palach jednej ręki można policzyć graczy, którzy prowadziliby zaawansowane rozmowy dotyczące zmiany pracodawcy. Nimi są Areola, obiekt pożądania West Hamu United, a także Kurzawa, którym mocno interesuje się Galatasaray.

Znalezienie klubu całej ósemce jest o tyle trudne, że mało kto może wziąć na siebie wysokie wynagrodzenie otrzymywane na Parc des Princes.

***

PSG kusi Pogbę trzecią najwyższą pensją w zespole. Porozumienie tuż-tuż

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy