PSG z planami zredukowania członków kadry z 39 do 25. Celem zarobienie 180 milionów euro

PSG z planami zredukowania członków kadry z 39 do 25. Celem zarobienie 180 milionów euro fot. olrat / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L'Équipe

PSG pragnie dalszych wzmocnień drużyny. Nim do tego jednak dojdzie, najpierw klub musi pozbyć się kilkunastu piłkarzy, uzyskując z tego tytułu co najmniej 180 milionów euro. Na liście sprzedażowej umieszczeni zostali Alphonse Areola, Layvin Kurzawa czy Pablo Sarabia - donosi „L'Équipe”.

Leonardo, dyrektor sportowy paryżan, dokonał już pięciu wzmocnień na przyszły sezon. Przybyli Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georiginio Wijnaldum i Achraf Hakimi, a wykupiony został Danilo Pereira.

Następnymi celami są Paul Pogba, Joaquín Correa oraz Cristiano Ronaldo. Nim jednak przybędzie którykolwiek z nich, przedstawiciel Ligue 1 musi poważnie zabrać się do pracy, aby zredukować kadrę z 39 do co najmniej 25 członków.

„L'Équipe” informuje, że klub zamierza pozbyć się definitywnie Sergio Rico, Alphonse’a Areoli, Layvina Kurzawy, Thilo Kehrera, Andera Herrery, Rafinhi i Pablo Sarabii. Jednocześnie nie można wykluczyć odejścia Mauro Icardiego. Do tego trzeba doliczyć piłkarzy przeznaczonych do wypożyczenia, jak Marcin Bułka. W ramach tej misji zarobiona ma zostać suma 180 milionów euro.

Kwota ta została zadeklarowana w rozmowach z Direction Nationale du Contrôle de Gestion (DNCG), organem kontroli finansowej profesjonalnych klubów we Francji, które dotyczyły zmniejszenia deficytu wynoszącego wstępnie 250, a w najgorszym wypadku - 300 milionów euro.

Tym samym dokonanie dalszych wzmocnień jest teraz uzależnione od tego, jak szybko uda się zrealizować cel. Na razie jednak na palach jednej ręki można policzyć graczy, którzy prowadziliby zaawansowane rozmowy dotyczące zmiany pracodawcy. Nimi są Areola, obiekt pożądania West Hamu United, a także Kurzawa, którym mocno interesuje się Galatasaray.

Znalezienie klubu całej ósemce jest o tyle trudne, że mało kto może wziąć na siebie wysokie wynagrodzenie otrzymywane na Parc des Princes.

***

PSG kusi Pogbę trzecią najwyższą pensją w zespole. Porozumienie tuż-tuż

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy