Puchar Anglii: Rozlosowano pary ćwierćfinałowe. Middlesbrough znowu z wyzwaniem [OFICJALNIE]

2022-03-03 22:05:12; Aktualizacja: 2 lata temu
Puchar Anglii: Rozlosowano pary ćwierćfinałowe. Middlesbrough znowu z wyzwaniem [OFICJALNIE] Fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com

Poznaliśmy zestawienie zespołów mających zmierzyć się ze sobą w ramach ćwierćfinału trwającej edycji Pucharu Anglii.

Jedne z trzech najbardziej prestiżowych rozgrywek odbywających się na terenie Anglii powoli dobiegają końca. W nadchodzących godzinach zostaną rozegrane ostatnie mecze w ramach 1/8 finału krajowego pucharu, po którym przystąpimy do fazy ćwierćfinałowej.

Pewni udziału są w niej już Crystal Palace, Liverpool, Middlesbrough, Chelsea, Southampton oraz Manchester City. Do tej szóstki dołączą wkrótce zwycięzcy par Everton - Boreham Wood i Nottingham Forest - Huddersfield Town, którzy poznali już swoich ewentualnych rywali w 1/4 finału. Będą nimi odpowiednio „Orły” oraz „The Reds”.

Tym samym pozostałe zespoły otworzyły dwie pary między sobą i dzięki temu wiemy, że „Boro” staną przed szansą wyeliminowania trzeciego faworyta Pucharu Anglii po Manchesterze United i Tottenhamie, bo ich przeciwnikiem będzie Chelsea.

W zaistniałej sytuacji w ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym dojdzie do wewnętrznego starcia w Premier League pomiędzy Southampton a Manchesterem City. „Święci” mogą pochwalić się w tym sezonie statusem zespołu, który nie przegrał żadnego meczu z „The Citizens”.

***

PARY - 1/4 FINAŁU PUCHARU ANGLII

Crystal Palace - Everton/Boreham Wood

Nottingham Forest/Huddersfield Town - Liverpool 

Middlesbrough - Chelsea 

Southampton - Manchester City

Więcej na ten temat: Anglia Oficjalnie Losowanie Puchar Anglii