Puchar Narodów Afryki: Poznaliśmy grupy na zimowy turniej. Szykuje się parę hitów [OFICJALNIE]

Puchar Narodów Afryki: Poznaliśmy grupy na zimowy turniej. Szykuje się parę hitów [OFICJALNIE]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: CAF

W czwartkowy wieczór w Abidżanie odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki, w którym udział wezmą 24 reprezentacje.

Pierwotnie turniej miał odbyć się na początku minionego lata, lecz ze względu na prognozowane ogromne opady deszczu w regionach, gdzie zaplanowano rozegrać spotkania w Wybrzeżu Kości Słoniowej, imprezę zdecydowano się przenieść na okres zimowy.

To odwieczny problem dla europejskich klubów, które w kluczowej fazie sezonu muszą wysłać swoich najlepszych zawodników do bronienia ich barw narodowych podczas prestiżowego wydarzenia.

Już za kilka miesięcy czekają nas bardzo ciekawe pojedynki w co najmniej trzech grupach. Gospodarzowi piłkarskiego święta na Czarnym Lądzie przyjdzie się zmierzyć z naszpikowaną gwiazdami w ataku Nigerią.

W innym zestawieniu dojdzie do równie ekscytującego pojedynku pomiędzy Egiptem a Ghaną.

Grupa C składa się z kolei z Senegalu, który wygrał ostatnią edycję PNA, oraz Kamerunu.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka Algierię, Tunezję i czwartą ekipę z mundialu w Katarze – Maroko.

34. turniej o Puchar Narodów Afryki rozpocznie się 13 stycznia i zakończy 11 lutego. Z powyższych grup do fazy pucharowej (1/8 finału) awansują po dwa najlepsze zespoły plus cztery z najkorzystniejszym bilansem z trzecich miejsc.

Spotkania odbędą się na sześciu stadionach w pięciu miastach.

***

ROZLOSOWANE GRUPY NA PUCHAR NARODÓW AFRYKI 2024

Grupa A: Wybrzeże Kości Słoniowej (gospodarz), Nigeria, Gwinea Równikowa, Gwinea Bissau.

Grupa B: Egipt, Ghana, Wyspy Zielonego Przylądka, Mozambik.

Grupa C: Senegal (obrońcy tytułu), Kamerun, Gwinea, Gambia.

Grupa D: Algieria, Burkina Faso, Mauretania, Angola.

Grupa E: Tunezja, Mali, Republika Południowej Afryki, Namibia.

Grupa F: Maroko, Demokratyczna Republika Konga, Zambia, Tanzania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy