PZPN tłumaczy powołania do reprezentacji dla grających w Rosji Sebastiana Szymańskiego i Macieja Rybusa

PZPN tłumaczy powołania do reprezentacji dla grających w Rosji Sebastiana Szymańskiego i Macieja Rybusa fot. Lens Strong / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

Finał barażów o udział w mundialu za pasem, a w mediach rozgorzała dyskusja, czy w obliczu wojny w Ukrainie Sebastian Szymański oraz Maciej Rybus powinni grać w reprezentacji Polski. Głos w sprawie zabrał przedstawiciel PZPN-u Mieczysław Golba.

Bestialski atak Rosji na Ukrainę spowodował, że wielu piłkarzy opuszcza zespoły, które występują w kraju agresora. Na tego typu ruch zdecydował się między innymi Grzegorz Krychowiak. Pomocnik, który swego czasu był związany z Paris Saint-Germain, a ostatnio reprezentował barwy FC Krasnodaru, zasilił AEK Ateny.

32-latek to jednak niejedyny podopieczny Czesława Michiewicza, który występuje w tamtejszej lidze, bo to samo tyczy się Macieja Rybusa (Lokomotiw Moskwa) i Sebastiana Szymańskiego (Dynamo Moskwa).

Ci dwaj zawodnicy pomimo wojny nadal występują w swoich klubach i nie zanosi się na to, by mieli je w najbliższym czasie opuścić. To z kolei wywołuje duże poruszenie w środowisku polskiej piłki.

Co zatem na to Polski Związek Piłki Nożnej? Głos w obliczu narastającego niezadowolenia postanowił zabrać wiceprezes do spraw międzynarodowych, a więc Mieczysław Golba. Wypowiedział się on na łamach Sport.pl.

- My jako związek zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić. Interweniowaliśmy do FIFA i UEFA o ukaranie Rosjan za ich barbarzyńskie działania. To by było skandaliczne zachowanie federacji, która nie szanuje swoich zawodników. Taka decyzja mogłaby być pozytywnie odebrana przez Władimira Putina, który może się wtedy cieszyć, że za jego barbarzyńskie działania oberwali Polacy - powiedział.

Tak więc zarówno Sebastian Szymański, jak i Maciej Rybus będą do dyspozycji Czesława Michniewicza na sparing ze Szkocją i barażowy mecz przeciwko Szwecji lub Czechom. Tę drugą, niezwykle ważną potyczkę zaplanowano na 29 marca. Odbędzie się ona w Chorzowie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy