Radomiak Radom na fali. O zdrowie piłkarzy dba... lekarz bez uprawnień

Radomiak Radom na fali. O zdrowie piłkarzy dba... lekarz bez uprawnień fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty

Alexandru Buza, który na oficjalnej stronie Radomiaka Radom figuruje jako klubowy lekarz, nie ma rzekomo uprawień, by sprawować tę funkcję - informują „WP SportoweFakty”.

Radomiak Radom jest w ostatnim czasie na ustach wielu fanów Ekstraklasy. Wszystko zaczęło się od niewytłumaczalnej decyzji władz klubu, które pomimo utrzymania i miejsca w środku tabeli postanowili dokonać roszady na stanowisku szkoleniowca.

Z posadą po kilku latach pożegnał się Dariusz Banasik, a jego miejsca zajął Mariusz Lewandowski. Drużyna pod wodzą byłego reprezentanta Polski przegrała ostatnio mecz ligowy z Zagłębiem Lubin w stosunku aż 1-6.

Okazuje się, że to nie wszystko, bo dziennikarze „WP Sportowe Fakty” dotarli do informacji, które wskazują na to, że jeden z lekarzy beniaminka, czyli Alexandru Buzu, nie ma uprawień i co lepsze, nie jest lekarzem.

W Radomiu nie mają jednak żadnych przeszkód, by określać go tym mianem. Co więcej, jego sylwetka nadal widnieje na oficjalnej strony klubu opisana mianem „lekarz klubowy”.

Co na to sam klub?

„Aleksandru Buza przedstawił dyplom lekarski, którego kopię Klub posiada. Obecnie w Polsce nie ma obowiązku nostryfikacji dyplomu. Klub nie wymagał jego weryfikacji” - czytamy w artykule „WP SportoweFakty”.

Z tego powodu Maciej Siemiątkowski postanowił sprawdzić to w Centralnym Rejestrze Lekarzy, ale tam wspomnianego nazwiska brak. Potwierdził to rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej Rafał Hołubicki.

Co dalej? Sprawa trafi teraz do Komisji ds. licencji klubów PZPN.

Cały artykuł „WP Sportowe Fakty” na temat Alexandru Buzu można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy