Radomiak Radom przetestuje młodzieżowca z przeszłością w Legii Warszawa

2024-06-19 00:08:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Radomiak Radom przetestuje młodzieżowca z przeszłością w Legii Warszawa Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Weszlo.com

Radomiak Radom sprawdzi w najbliższym czasie umiejętności Radosława Cielemęckiego - informuje portal Weszlo.com. 21-latek był dotychczas związany z Wisłą Płock. W przeszłości przywdziewał też koszulkę Legii Warszawa, której jest wychowankiem.

Pomocnik trafił do Wisły Płock latem 2021 roku. W zespole „Nafciarzy” występował przez trzy kolejne sezony, rozgrywając w tym czasie łącznie 34 spotkania, w których udało mu się strzelić zaledwie jednego gola.

Jego kontrakt z pierwszoligowcem wygaśnie wraz z końcem czerwca, a władze klubu zdążyły już zakomunikować, że współpraca z zawodnikiem nie będzie kontynuowana. Może on zatem szukać sobie nowego pracodawcy.

Niewykluczone, że opuszczenie Płocka otworzy 21-latkowi furtkę na sportowy awans, bowiem według doniesień portalu Weszlo.com Radosław Cielemęcki odbędzie w najbliższych dniach testy w Radomiaku Radom.

Tam jego przydatność pod kątem gry zespołu w rozgrywkach Ekstraklasy sprawdzi trener Bruno Baltazar. Portugalczyk objął stanowisko trenera pierwszej drużyny „Zielonych” w maju, zastępując zwolnionego Macieja Kędziorka.

46-letni szkoleniowiec poszukuje graczy ze statusem młodzieżowca, a były już piłkarz Wisły Płock spełnia ten wymóg.

W przeszłości Cielemęcki był związany z Legią Warszawa, której jest wychowankiem. W rezerwach stołecznego klubu zanotował 54 występy okraszone siedmioma bramkami. Natomiast w pierwszym zespole „Wojskowych” rozegrał jedynie dwa spotkania.

Na swoim koncie ma także mecze w juniorskich reprezentacjach Polski. Z orzełkiem na piersi, w różnych kategoriach wiekowych, wystąpił łącznie 22 razy.