Radomiak Radom wciela swój plan w życie. To on ma zastąpić Macieja Kędziorka

2024-05-19 12:20:11; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Radomiak Radom wciela swój plan w życie. To on ma zastąpić Macieja Kędziorka Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Meczyki.pl

Maciej Kędziorek został niespodziewanie pozbawiony funkcji trenera Radomiaka Radom przed ostatnim meczem sezonu. Na jego stanowisko ma zostać zatrudniony przymierzany już wcześniej Bruno Baltazar - poinformował Tomasz Włodarczyk w programie „Pogadajmy o piłce” na Meczyki.pl.

Ekipa z województwa mazowieckiego wiązała nie tak dawno bardzo duże nadzieje z przejęciem niedawnego asystenta Macieja Skorży i Johna van den Broma w Lechu Poznań.

Maciej Kędziorek udanie rozpoczął w niej swoją przygodę od zgarnięcia pięciu punktów w ostatnich trzech meczach rundy jesiennej. Wiosną zaliczył jednak kompromitujący start, ponosząc dwie wysokie porażki.

Potem jego zespół prezentował się ze zmiennym szczęściem. W ostatnich tygodniach odniósł jednak tylko jedno, ale razem prestiżowe zwycięstwo, nad Legią Warszawa (3:0), przegrywając w międzyczasie aż pięć spotkań.

W efekcie Radomiak Radom nie jest jeszcze w stu procentach pewny utrzymania w Ekstraklasie, co niespodziewanie skłoniło jego władze do zakończenia współpracy z trenerem przed finałem rozgrywek z Widzewem Łódź.

Klub nie wyjawił jednocześnie nazwiska szkoleniowca, który poprowadzi drużynę we wspomnianym pojedynku. Być może będzie nim Bruno Baltazar.

Portugalczyk był już jakiś czas temu bardzo mocno przymierzany do zastąpienia 43-latka i został umieszczony nawet w tym samym hotelu w trakcie prowadzenia rozmów z „Zielonymi”.

Wtedy odłożono jednak na bok temat dokonania zmiany na ławce, ale jak przekonuje Tomasz Włodarczyk w programie „Pogadajmy o piłce” na Meczyki.pl temat nawiązania współpracy z byłym opiekunem między innymi Botewu Płowdiw powrócił.

- Z tego co bardziej widzę, niż słyszę, w tym momencie, to trener, który dybał na posadę Macieja Kędziorka i był nawet umieszczony w tym słynnym Hotelu Aviator kilka pokoi obok wchodzi do gry i to Bruno Baltazar będzie nowym szkoleniowcem Radomiaka. Musimy jeszcze poczekać, bo trudno to zweryfikować, ale z tego, co słyszę to zostanie jego trenerem - powiedział.