Rafa Benítez otrzyma długo wyczekiwaną propozycję z Premier League?!

Rafa Benítez otrzyma długo wyczekiwaną propozycję z Premier League?! fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Rafa Benítez znajduje się w gronie kandydatów mogących przejąć stery w Tottenhamie - poinformowało „Daily Mail”.

Hiszpan rozwiązał za porozumieniem stron umowę z chińskim Dalian Pro pod koniec stycznia.

61-letni trener zdecydował się na wykonanie takiego kroku ze względów rodzinnych i niedługo później zakomunikował, że jego nadrzędnym celem jest objęcie sterów nad jednym z klubów występujących w Premier League.

Rafa Benítez zaznaczył jednocześnie, że przy wyborze nowego miejsca pracy w tych rozgrywkach będzie kierował się możliwość podjęcia rywalizacji o najwyższe cele.

- Jeśli otrzymałby atrakcyjną propozycję z angielskiej drużyny, mógłbym ją przejąć nawet jutro. Jaki musiałaby to być zespół? Z ambitny projektem sportowym i konkurencyjną ekipą. W tej chwili takowej nie dostałem, dlatego muszę poczekać. Chciałbym w przeciągu miesiąca lub dwóch dostać dobrą ofertę, bo nie chcę zbyt długo pozostać poza boiskiem. Liczę na możliwie jak najszybszy powrót - przyznał w marcu w wywiadzie udzielonym „Daily Mail”.

Teraz to samo źródło przekonuje, że Hiszpan znalazł się w gronie kandydatów przymierzanych do przejęcia Tottenhamu od startu nowego sezonu.

Przedstawiciele „Kogutów” zamierzają po fiasku związanym z zatrudnieniem Juliana Nagelsmanna czy Erika ten Haga rozglądać się teraz za wartościowym szkoleniowcem z kartą w ręku. 

Za takowego ma uchodzić właśnie 61-latek, który ma rzekomo rywalizować o posadę sternika klubu z Londynu z Massimiliano Allegrim oraz Ralfem Rangnickiem.

Benítez wydaje się być najtańszym oraz najmniej wymagającym szkoleniowcem z tej dwójki. Dlatego w razie podjęcia z nim rozmów przez Tottenham istniałoby spore prawdopodobieństwo, że Hiszpan po raz drugi w swojej karierze przejąłby zespół po José Mourinho.

Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 2010 roku, kiedy to były opiekun Valencii, Liverpoolu, Chelsea, Napoli, Realu Madryt czy Newcastle United zasiadł na ławce trenerskiej Interu Mediolan. Wówczas 61-latek kompletnie się nie sprawdził i został zwolniony po zaledwie kilku miesiącach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy