Rafa Benítez z nową opcją w Premier League? Kontrowersyjna kandydatura

Rafa Benítez z nową opcją w Premier League? Kontrowersyjna kandydatura fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Everton poważnie rozważa możliwość zatrudnienia Rafy Beníteza na stanowisku szkoleniowca w miejsce Carlo Ancelottiego - poinformował Chris Bascombe z „The Telegraph”.

„The Toffees” znaleźli się w trudnym położeniu po niespodziewanym opuszczeniu ich szeregów przez włoskiego trenera, który zdecydował się skorzystać z nadarzającej okazji do ponownego nawiązania współpracy z Realem Madryt.

W zaistniałej sytuacji ekipa z Goodison Park zaczęła gorączkowo rozglądać się za jego następcą i wytypowała nawet dwóch głównych faworytów w osobach Nuno Espirito Santo i Davida Moyesa.

Rozmowy z byłym już opiekunem Wolverhampton nie przyniosły jednak zadowalających efektów. Z kolei Szkot jest związany z West Hamem United, który nie pali się do rozstania z doświadczonym menedżerem i co gorsze dla Evertonu chce z nim podpisać nowy kontrakt.

W związku z tym klub z niebieskiej części Liverpool zaczął rozglądać się za innymi opcjami.

Chris Bascombe z „The Telegraph” uważa, że jedną z nich jest Rafa Benítez. Ewentualne zatrudnienia Hiszpana przez „The Toffees” mogłoby wywołać olbrzymie kontrowersje w regionie, ponieważ 61-latek prowadził w przeszłości z sukcesami „The Reds” (2004-2010).

Niemniej jednak były opiekun Valencii, Interu Mediolan, Chelsea, Napoli, Realu Madryt czy Newcastle United podkreślał już kilkukrotnie w ostatnim czasie, że jest zdeterminowany do tego, aby powrócić do rywalizacji na poziomie Premier League, dlatego nie miałby ze swojej strony większych oporów z podjęciem konkretnych rozmów z Evertonem.

Ekipa z Goodison Park rozważa też rozpoczęcie negocjacji z innymi szkoleniowcami takimi jak Christophe Galtier i Graham Potter. Ten pierwszy ma być już jednak po słowie z OGC Nice. Z kolei drugi jest związany z Brighton do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy