Rafa Lopes może wrócić do Polski

Rafa Lopes może wrócić do Polski fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Samuel Szczygielski [Meczyki.pl]

Znany polskim kibicom z występów w Cracovii i Legii Warszawa Rafa Lopes może trafić do Miedzi Legnica - przekazał Samuel Szczygielski z Meczyki.pl.

Rafa Lopes zawitał do naszego kraju w 2019 roku, dołączając do Cracovii. W jej barwach napastnik zdobył 11 bramek i zanotował cztery asysty w 35 spotkaniach Ekstraklasy, po czym przeniósł się do Legii Warszawa. Z nią był związany przez dwa lata. Furory nie zrobił i po strzeleniu kolejno czterech oraz pięciu goli w lidze w 2022 roku przeniósł się na Cypr.

Nasz kraj opuścił z Pucharem Polski zdobytym z „Pasami” oraz tytułem mistrza kraju, po który sięgnął z warszawskim zespołem.

Na Cyprze do dzisiaj jest zawodnikiem AEK-u Larnaka. W trwającym sezonie 32-latek, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, trafił do siatki sześć razy. Jego umowa obowiązuje do 31 maja, co oznacza, że może negocjować z klubami zainteresowanymi jego pozyskaniem latem.

Zdaniem Samuela Szczygielskiego chętna, by sprowadzić go do siebie, jest Miedź Legnica. Strony mają prowadzić obecnie rozmowy i jeżeli osiągną pełne porozumienie, w przyszłym sezonie Portugalczyk może występować w ekipie z województwa dolnośląskiego.

Miedź to spadkowicz z Ekstraklasy. Aktualnie znajduje się ona w środku stawki w I lidze. 41 punktów daje jej 10. miejsce.

Strata legniczan do strefy barażowej nie jest jednak duża, bo wynosi cztery „oczka”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy