Rafał Augustyniak o reprezentacji: Po cichu liczę na powołanie

Rafał Augustyniak o reprezentacji: Po cichu liczę na powołanie fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: WP Sportowe Fakty

Rafał Augustyniak udzielił "WP Sportowe Fakty" wywiadu, w którym odniósł się między innymi do jego ewentualnego powołania do reprezentacji Polski.

W lipcu 2019 roku Rafał Augustyniak zamienił Miedź Legnica na Urał Jekaterynburg. Od tamtej pory jest jedną z kluczowych postaci swojej ekipy.

Defensywny pomocnik radzi sobie na tyle dobrze, że w pewnym momencie mówiono o nim między innymi w kontekście ewentualnego powołania do kadry Jerzego Brzęczka. Teraz do sprawy postanowił odnieść się sam zainteresowany.

- Nie powiedziałbym, że mnie to bolało. To była decyzja selekcjonera, który teraz się zmienił, to może będzie inaczej. To są jednak decyzje poza mną. Ja robię swoje, staram się jak najlepiej wyglądać w klubie i dawać argumenty - przyznaje.

- Do tej pory nie było żadnego kontaktu z nowym sztabem trenera Sousy. Ja jednak cały czas po cichu liczę na powołanie. Mam nadzieję, że jak utrzymam formę, będę tu regularnie grał, to tak jak mówiłem wcześniej, powołanie być może dostanę. Ja jestem gotowy - dodaje.

27-latek rozegrał w tym sezonie 18 spotkań. Jego dorobek to trzy gole i jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy