Rafał Gikiewicz dostanie od Augsburga nagrodę za świetny sezon 2020/2021

Rafał Gikiewicz dostanie od Augsburga nagrodę za świetny sezon 2020/2021 fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Spisujący się rewelacyjnie w przekroju całego sezonu Rafał Gikiewicz, może liczyć na nagrodę. FC Augsburg chce docenić postawę Polaka nową umową - donosi „Kicker”.

Doświadczony golkiper trafił do Augsburga po tym, jak wygasła jego umowa z Unionem Berlin. Patrząc z perspektywy czasu, trzynasty klub ubiegłego sezonu Bundesligi, a tym bardziej sam zawodnik, nie żałują decyzji.

33-latek rozegrał maksymalną liczbę spotkań (36) i zachował przy tym osiem czystych kont. Pod względem skuteczności obronionych strzałów był jednym z najlepszych w całych rozgrywkach.

Świetną dyspozycję Polaka mogliśmy zobaczyć chociażby w ostatnim meczu ubiegłej kampanii. W rywalizacji z Bayernem Monachium robił, co mógł, aby piłka nie wpadła do siatki. Przez to cześć kibiców miała do niego pretensje, zważywszy na wtedy jeszcze niepobity rekord Gerda Müllera.

FC Augsburg jest z Rafała Gikiewicza bardzo zadowolony, a dowodem tego jest fakt, że jak informuje „Kicker”, strony prowadzą rozmowy dotyczące przedłużenia współpracy. Obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, ale znajduje się w nim opcja na następne 12 miesięcy.

Mimo tego szanse na podpisanie jeszcze dłuższego porozumienia są naprawdę spore. W grę najprawdopodobniej wchodzi również podwyżka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [05/08/2021] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy