Rafał Wolski prawomocnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

Rafał Wolski prawomocnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Onet.pl

Rafał Wolski usłyszał prawomocny wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Pomocnik Wisły Płock w momencie kontroli miał 1,7 promila we krwi - informuje Onet.pl.

29-latek prezentuje się bardzo dobrze na początku trwającej kampanii polskiej Ekstraklasy, stanowiąc o sile liderującej Wisły Płock. Wychowanek Legii w sześciu spotkaniach zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty, co rozpoczęło dywagację odnośnie powrotu do kadry.

Dobra forma Wolskiego nie przysłoniła jednak jego wybryków poza boiskiem. Ofensywny zawodnik naraził na niebezpieczeństwo życie postronnych osób, wsiadając za kółko w stanie nietrzeźwości.

W sierpniu ubiegłego roku siedmiokrotny reprezentant Polski został zatrzymany przez policję. Kontrola wykazała, że poruszał się samochodem mając we krwi 1,7 promila.

- Kierowca nie dostosował się do znaku drogowego C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku). W związku z tym pojazd został zatrzymany do kontroli, podczas której okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy – poinformował w rozmowie z „Onetem” młodszy inspektor Sebastian Gleń.

8 lutego 2022 r. Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście odebrał 29-latkowi prawo jazdy na okres trzech lat, a ponadto nakazał mu wpłacić pięć tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Dodatkowo został zobowiązany do zapłaty 150 stawek grzywny ustalonych na poziomie 50 złotych.

Wyrok sądu nie spotkał się z przychylnością prokuratury, która żądała znacznie wyższej kary, odwołując się od decyzji. Ta została podtrzymana 15 lipca bieżącego roku prawomocnym wyrokiem.

Więcej na temat: Rafał Wolski Wisła Płock Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy