Raheem Sterling dostępny od zaraz. Giganci ruszają z ofertami

Raheem Sterling dostępny od zaraz. Giganci ruszają z ofertami fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Telegraph

Raheem Sterling może zmienić klub już tego lata. Manchester City woli go sprzedać zamiast dopuszczać do jego odejścia za darmo, informuje „The Telegraph”.

27-latek pozostawał w poprzednim sezonem istotnym ogniwem układanki Pepa Guardioli, lecz mimo to nie udało się uniknąć spekulacji na temat jego przyszłości. Zawodnik już od wielu miesięcy starał się o pozostawienie sobie otwartej furtki na różne rozwiązania, nie wykluczając przy tym oczywiście transferu. Jego kontrakt wygasa w przyszłym roku, dlatego też Manchester City postanowił działać.

Mistrzowie Anglii dostrzegli, iż skrzydłowemu nie spieszy się do pospisywania nowej umowy i coraz chętniej rozgląda się za innymi klubami. W związku z tym na Etihad Stadium zapadła decyzja, że w przypadku pojawienia się odpowiedniej oferty piłkarz odejdzie jeszcze tego lata.

„The Telegraph” informuje, że takie przekonanie mają również niektórzy europejscy giganci, którzy tylko czekali na dostępność gracza na rynku. Sytuację uważnie obserwuje Real Madryt, a ambitnie powalczyć zamierza również Chelsea, która aktualnie jest najbardziej zainteresowana sprowadzeniem Anglika.

Transfer miałby znaczenie nie tylko sportowe, ale i symboliczne. Nowi właściciele „The Blues” chcą szybko pokazać kibicom, że nie zamierzają zaciskać pasa, z miejsca włączając się do walki o najwyższe cele. Sprowadzenie Raheema Sterlinga miałoby w tym znacząco pomóc.

Umowa gwiazdy „The Citizens” wygasa latem przyszłego roku, ale klub nadal chciałby zarobić na nim konkretne pieniądze. Wartość transferu mogłaby wynieść nawet 50-60 milionów funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy