Raków Częstochowa: Adam Krawczak będzie nowym prezesem wicemistrza Polski [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa: Adam Krawczak będzie nowym prezesem wicemistrza Polski [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa poinformował o zmianach w swojej strukturze zarządczej.

Nowym prezesem Rakowa będzie Adam Krawczak. Wojciech Cygan, który piastował to stanowisko do tej pory, zostanie przewodniczącym rady nadzorczej. - Chcemy kontynuować szybkie tempo rozwoju naszego klubu, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić zarówno pion nadzorczy, jak i wykonawczy - powiedział Michał Świerczewski, właściciel wicemistrza Polski. Zmiany nastąpią z początkiem 2022 roku.

Cygan prezesem Rakowa był od 2018 roku. W tym czasie częstochowianie awansowali do Ekstraklasy, gdzie zajęli drugie miejsce, a także triumfowali w Pucharze oraz Superpucharze Polski.

Jak można przeczytać w komunikacie, jako przewodniczący rady nadzorczej będzie on odpowiedzialny za:  „kwestie sportowe, a także za relacje zewnętrzne z organami samorządu terytorialnego i władzy publicznej oraz środowiskiem piłkarskim, gdzie pozostaje reprezentantem Rakowa jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. a także pełniąc funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. Piłkarstwa Profesjonalnego”.

Krawczak ma na koncie pracę w charakterze zarządczym między innymi w Costa Coffee, Q-Bev czy Van Pur.

- Jestem przekonany, że moje wszechstronne doświadczenie biznesowe oraz umiejętności managerskie pomogą wzmocnić pion wykonawczy klubu. Dotychczasowe osiągnięcia Rakowa są imponujące, ale wszyscy jesteśmy przekonani, że to nie jest jeszcze szczyt naszych marzeń i możliwości. Moim celem jest ugruntowanie kultury rozwoju w klubie i wzmacnianie pozycji Rakowa na arenie polskiej i europejskiej - powiedział nowy prezes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy