Raków Częstochowa: Jordan Courtney-Perkins z kontraktem [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa: Jordan Courtney-Perkins z kontraktem [OFICJALNIE] fot. Jakub Ziemianin I Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Jordan Courtney-Perkins podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa.

18-letni środkowy obrońca był sprawdzany przez wicemistrza Polski już pod koniec czerwca. Teraz parafował z nim umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Courtney-Perkins jest wychowankiem Brisbane Roar. W jego pierwszym zespole rozegrał 16 meczów w A-League, a więc australijskiej ekstraklasie. Drużyna defensora zakończyła sezon zasadniczy 2020/2021 na czwartym miejscu w tabeli. W play-offach uległa Adelaide United.

Młody obrońca ma na koncie występy w reprezentacji Australii U-17.

- Jordan jest zawodnikiem w bardzo rzadkim profilu środkowego obrońcy z dominującą lewą nogą, wzrostem i timingiem pozwalającym wygrywać pojedynki główkowe w obu polach karnych. Wierzymy, że w Rakowie rozwinie skrzydła, stanie się mocnym punktem defensywy a w przyszłości także przyniesie wymierne korzyści finansowe dla klubu - scharakteryzował zawodnika dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

W niedzielę częstochowianie wygrali w pierwszej kolejce Ekstraklasy z Piastem Gliwice 3:2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy