Raków Częstochowa ma nowego bramkarza [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa ma nowego bramkarza [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Xavier Dziekoński został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa.

Xavier Dziekoński przeniósł się do Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu definitywnego z Jagiellonii Białystok. Z nowym klubem podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia.

Dziekoński był związany z Jagiellonią od kilku lat. W pierwszym zespole zadebiutował w sezonie 2019/2020. Łącznie rozegrał w nim 30 meczów. W ostatnim sezonie 18-latek zanotował 10 występów i dwa czyste konta w Ekstraklasie.

- Moim celem z pewnością jest rozwój osobisty oraz piłkarski. Wiem, po co tutaj trafiłem oraz jakie są wobec mnie wymagania i postaram się je zrealizować - powiedział Dziekoński.

- Xavier to zawodnik z dużym potencjałem. Pozyskaliśmy go z myślą o wzmocnieniu rywalizacji między słupkami i wśród młodzieżowców w zespole. Chcemy stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju i wierzymy, że w Rakowie rozwinie swoje umiejętności - skomentował transfer Robert Graf, dyrektor sportowy częstochowian.

Wcześniej Raków pozyskał Fabiana Piaseckiego i Stratosa Svarnasa (wypożyczenie z AEK-u Ateny).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy