Raków Częstochowa ma zapłacić za zawodnika ponad pół miliona euro

Raków Częstochowa ma zapłacić za zawodnika ponad pół miliona euro fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Koźmiński [SportoweFakty.wp.pl]

Raków Częstochowa może niebawem pozyskać Dawida Drachala z Miedzi Legnica. Z jakim wydatkiem będzie się to wiązało?

Właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski jakiś czas temu zapowiadał, że mistrz Polski nie będzie wydawał latem wielkich pieniędzy i zamierza celować w wolne transfery oraz wypożyczenia. W jego słowa wpisują się starania o podpisy Maxime'a Domingueza oraz Łukasza Zwolińskiego, którym wygasają umowy kolejno z Miedzią Legnica oraz Lechią Gdańsk.

Kolejnym zawodnikiem łączonym z klubem z województwa śląskiego jest Dawid Drachal. Według Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl Raków doszedł już do porozumienia z Miedzią w sprawie jego transferu.

Ostatnio Szymon Janczyk z Weszlo.com sugerował, że spadkowicz z Ekstraklasy oczekuje za reprezentanta Polski juniorów nawet milion euro. Taki wydatek po stronie częstochowian byłby dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wypowiedzi Świerczewskiego.

Jak czytamy na łamach Meczyki.pl, Miedź była zmuszona pójść na pewne ustępstwa. Przyczynił się do tego choćby zapis o wypożyczeniu 18-latka do ekstraklasowego zespołu w przypadku spadku do I ligi. Ile więc finalnie może zapłacić Raków? Zdaniem Piotra Koźmińskiego ze SportoweFakty.wp.pl będzie to ponad pół miliona euro.

Historia dużych transferów gotówkowych częstochowian nie jest długa i, tak czy siak, byłaby to jedna z największych transakcji ich autorstwa, podobnie jak jedna z największych sprzedaży w dziejach Miedzi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy