Raków Częstochowa może na nim sporo zarobić. Został wyceniony na prawie pięć milionów euro

Raków Częstochowa może na nim sporo zarobić. Został wyceniony na prawie pięć milionów euro fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: CIES Football Observatory

Raków Częstochowa wiąże spore nadzieje ze sprowadzonym latem Ante Crnacem. Wedle wyceny CIES Football Observatory Chorwat jest na podium najdroższych zawodników Ekstraklasy.

Ante Crnac miewał w tym sezonie kilka słabszych momentów. Szczególnie na początku rozgrywek nie potrafił przekonać do siebie trenera.

W kwestii Rakowa od dłuższego czasu przewija się temat nowego bramkostrzelnego napastnika. Od sprowadzonego za niecałe półtora miliona euro Chorwata oczekiwano zatem liczb.

Z Limanowskiego płynął jednak jasny przekaz, że 20-latek to nie zawodnik „na teraz”, a materiał na przyszłą gwiazdę.

W grze Crnaca nastąpił zauważalny progres. Dawid Szwarga zaczął budować go częstymi występami, co dało efekty. Na przestrzeni rundy wiosennej zanotował on dwa gole i tyle samo asyst. Świetnym trafieniem z dystansu popisał się w starciu z Koroną Kielce.

Widać wyraźnie, że młodzieżowy reprezentant Chorwacji zaczyna uwalniać swój potencjał, dając w klubie nadzieje na bardzo udaną inwestycję. 

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie dziesięciu najdroższych zawodników na boiskach Ekstraklasy. Crnac uplasował się w nim na trzecim miejscu z wartością na poziomie 4,8 miliona euro. Wyższą liczbą obok swojego nazwiska może pochwalić się jedynie duet z Lecha Poznań, czyli Filip Marchwiński (5 milionów) i Kristoffer Velde (6,5).

CIES dokonuje wyceny na podstawie kilku czynników takich, jak wiek, długość kontraktu czy aktualna forma.

***

TOP 10 najdroższych zawodników według CIES Football Observatory:

1. Kristoffer Velde (Lech Poznań) - 6,5 miliona euro

2. Filip Marchwiński (Lech Poznań) - 5 milionów

3. Ante Crnac (Raków Częstochowa) - 4,8

4. Kacper Tobiasz (Legia Warszawa) - 4,6

5. Dawid Drachal (Raków Częstochowa) - 3,3

6. Adrián Kaprálik (Górnik Zabrze) - 3,2

7. Filip Szymczak (Lech Poznań) - 3,1

8. Juergen Elitim (Legia Warszawa) - 3

9. Bartłomiej Wdowik (Jagiellonia Białystok) - 2,8

10. Bogdan Racovițan (Raków Częstochowa) - 2,7

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy