Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna

Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

W kontekście objęcia drużyny Rakowa Częstochowa od sezonu 2022/2023 pojawiło się nazwisko Aleksieja Szpilewskiego - pisze „Przegląd Sportowy”.

Z najnowszego tekstu „Przeglądu Sportowego” wynika, że Legia Warszawa nawet nie skontaktowała się na razie z władzami Rakowa w sprawie pozyskania Marka Papszuna zimą i taki ruch w połowie sezonu jest w zasadzie wykluczony. 47-latek może przejść do mistrza Polski, ale już po zakończeniu rozgrywek. Do tego czasu w Częstochowie wdrażany byłby jego następca.

Kilkadziesiąt godzin temu Marek Wawrzynowski ze SportoweFakty.wp.pl poinformował, że w przypadku odejścia Papszuna władze Rakowa mogą powierzyć pierwszą drużynę jego asystentowi Dawidowi Szwardze. Maciej Wąsowski sugeruje jednak, że szkoleniowiec chciałby zabrać Szwargę ze sobą do Legii, co komplikowałoby ten plan.

Pojawić miał się za to temat zatrudnienia w Częstochowie Szpilewskiego. Urodzony w Mińsku 33-latek pierwsze trenerskie kroki stawiał w Niemczech, gdzie pracował między innymi z juniorami Stuttgartu oraz RB Lipsk. Potem prowadził Dynamo Brześć, Kajrat Ałmaty oraz Erzgebirge Aue. W sezonie 2020 sięgnął z Kajratem po mistrzostwo Kazachstanu.

Niedawno Szpilewskij udzielił jednemu z polskich agentów pełnomocnictwa do rozmów z Rakowem. Na razie nic nie jest jednak przesądzone.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy