Raków Częstochowa poskromił „Lwy” [WIDEO]

2023-10-26 20:41:56; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Raków Częstochowa poskromił „Lwy” [WIDEO] Fot. Lukasz Sobala / pressfocus.pl
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa zremisował w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy ze Sportingiem 1:1.

Raków Częstochowa nie rozpoczął udanie rywalizacji w fazie grupowej Ligi Europy, bo przegrał z Atalantą i Sturmem Graz kolejno 0:2 i 0:1. W czwartek mistrz Polski mierzył się na stadionie w Sosnowcu ze Sportingiem i to starcie też nie ruszyło po myśli przedstawiciela Ekstraklasy.

W piątej minucie Viktor Gyökeres sfaulował Zorana Arsenicia, za co dostał czerwoną kartkę. Wydawało się, że gra w przewadze pomoże częstochowianom, ale niedługo po tym stracili oni bramkę. Do siatki trafił Sebastián Coates, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Reakcja Rakowa na straconego gola nie była zbyt dobra. Podopieczni Dawida Szwargi przez długi czas mieli problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywala i nie potrafili oddać celnego strzału. Gdy w drugiej połowie Jean Carlos Silva miał świetną okazję, nie trafił w jej światło.

Sytuacja zmieniła się dopiero pod koniec meczu. W 79. minucie Srđan Plavšić posłał podanie w pole karne do Władysława Koczerhina, a ten dograł piłkę Fabianowi Piaseckiemu. Napastnik, który zameldował się na murawie kilka minut wcześniej, doprowadził do remisu.

Raków poszedł za ciosem. Piasecki trafił nawet do siatki po raz drugi, ale był spalony. Mimo intensywnych ataków częstochowianie nie strzelili drugiego gola i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Oznacza to, że mistrz Polski ma punkt w tabeli grupy D LE. Sporting zdobył do tej pory cztery „oczka”.