Raków Częstochowa przegapił talent?! Teraz błyszczy w Ekstraklasie

Raków Częstochowa przegapił talent?! Teraz błyszczy w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa miał swego czasu do dyspozycji odkrycie początku sezonu Ekstraklasy, Iłlę Szkuryna. Pod Jasną Górą jednak sobie nie poradził, a w Stali Mielec błyszczy.

Raków Częstochowa od kilku sezonów stawia w ataku przede wszystkim na rosłych napastników, którzy dobrze radzą sobie tyłem do bramki.

W myśl tej teorii pod Jasną Górę trafił w lutym 2022 roku Iłla Szkuryn.

Choć wiązano z nim wówczas duże nadzieje, rozczarował. Marek Papszun nie był w stanie poznać się na jego talencie, pomimo jasnych komunikatów ze strony ekspertów, którzy klasyfikowali Białorusina jako zawodnika z niemałym potencjałem.

Dosyć szybko zatem opuścił Raków Częstochowa i poprzedni sezon spędził w izraelskim Maccabi Petach Tikwa.

Tam spisywał się na tyle dobrze, że dostał w Ekstraklasie drugą szansę. Pozyskała go Stal Mielec.

Od początku pobytu w Ekstraklasie Szkuryn prezentuje się naprawdę dobrze. Do tego stopnia, że niektórzy określają go mianem odkrycia pierwszej części sezonu.

Same za siebie mówią też statystyki. Do tej pory bowiem 24-latek rozegrał osiem meczów, a w nich strzelił trzy gole i miał dwie asysty.

Jego trafienie było niezwykle ważne w ostatniej kolejce. To między innymi dzięki niemu Stal Mielec wygrała z Zagłębiem Lubin 4-2.

Kolejne spotkanie drużyny Białorusina już w sobotę. Przed nią duże wyzwanie, bo w rolę rywala wcieli się Lech Poznań. Start o 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy